Meklēt
Izvēlne

Izsludināts konkurss "Aviācijas mākslas balva"

Mākslas akadēmija sadarbībā ar SIA „K.S. Avia” izsludina konkursu „Aviācijas mākslas balva”, kas jaunajiem māksliniekiem paver nebijušu iespēju radīt unikālu dizainu septiņiem lidaparātiem, kas ietilpst topošā aviācijas muzeja, kas atrodas lidostā „Tukums Jūrmala”, eksponātu krājumā. Muzeja mērķis ir parādīt nākamajām paaudzēm aviācijas tehnikas vēsturi jaunā gaismā. Kopējais balvu fonds ir 700.00 Ls (neto).

Aviācijas mākslas balvas konkursam veiksmīgi noslēdzoties, žūrijas izvēlētās lidaparātu skices tiks īstenotas dzīvē un lidaparāti jaunajā noformējumā būs pieejami apskatei ikvienam muzeja apmeklētājam.

Konkursā piedalīties var tikai Latvijas Mākslas akadēmijas studenti.

Galvenie nosacījumi lidaparātu vizuālajam noformējumam:
- jāizveido noformējuma skices sekojošiem lidaparātiem, kuru zīmējumi atrodami pielikumā: lidmašīnas An-2, MiG-21 UM, MiG-21BIS, SU-22M4, ISKRA, YAK-40 un helikopters Mi-24 (precīzus lidaparātu izmērus skatīt konkursa nolikumā, kas ir lejupielādējams zemāk);
- skices jāveido par tēmu „AVIO ZOO”, tajās izmantojot dzīvnieku dabas motīvus;
- skices jāveido tā, lai tās varētu tikt izpildītas izmantojot krāsas, nevis citus materiālus.

Pieteikuma noformējums, saturs un iesniegšana:
- pieteikumam jābūt izdrukātam uz A4 lapām, kurām klāt jāpievieno CD ar skiču versijām JPG vai PDF formātos;
- pieteikumā konkursa dalībnieki katram lidaparāta modelim var piedāvāt vairākus noformējuma variantus;
- pieteikums ar izdrukām un CD jāiesniedz līdz 2012. gada 5. jūnija plkst. 16:00 aizlīmētā aploksnē Mākslas akadēmijas Ārlietu un izstāžu daļā (7. telpa) ;
- aploksnē ar pieteikumu atsevišķi jāievieto aizlīmēta aploksne ar pretendenta kontaktinformāciju (vārds, uzvārds, apakšnozare, e-pasts, telefons).

Balva:
- konkursa „Aviācijas mākslas balva” kopējais balvu fonds ir 700.00 Ls (neto jeb „uz rokas”);
- par katra žūrijas izvēlētā lidaparāta modeļa skici tās autors saņem 100.00 Ls (neto jeb „uz rokas”);
- atkarībā no žūrijas lēmuma konkursā var būt viens vai arī vairāki uzvarētāji.

Uzraudzība:
Konkursa dalībniekiem jāņem vērā, ka uzvaras gadījumā žūrijas izvēlēto skiču autoram (vai autoriem) sadarbībā ar konkursa rīkotājiem un skiču realizācijai piesaistīto uzņēmumu š.g. vasarā būs jāuzrauga lidaparātu noformēšanas process, lai nodrošinātu tā atbilstību mākslinieciskajām skicēm. Process var ietvert vairākkārtējus izbraukumus uz Tukumu laika posmā no jūnija beigām līdz augusta beigām (transports nodrošināts).

Kontaktpersona jautājumu gadījumā:
Kristīne Mamontova
Mob. tel.: +371 26997780
E-pasts: kristine(abols)ksavia.lv">

Uzsākot darbu pie lidaparātu vizuālā noformējuma skiču sagatavošanas, noteikti iepazīstieties ar konkursa nolikumu un darbā izmantojiet lidaparātu zīmējumus, kurus iespējams lejupielādēt šeit: