Meklēt
Izvēlne

Izsludināts konkurss par piemiņas vietas izveidi Egonam Līvam un Olafam Gūtmanim

Latvijas Rakstnieku savienība izsludina atklātu metu konkursu par piemiņas vietas izveidi Egonam Līvam un Olafam Gūtmanim Liepājā. 

Praktiskos norādījumus meta izstrādei un dalībai konkursā sniedz konkursa nolikums un konkursam sagatavotais Liepājas pilsētas Būvvaldes plānošanas un arhitektūras uzdevums, kā arī citi materiāli. Ar nolikumu un citiem metu konkursa materiāliem interesenti var iepazīties mājaslapā www.vaards.com, kā arī Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas birojā, Rožu 5/6-84.

Piemiņas vietas izveides metu konkursā aicināti piedalīties tēlnieki un arhitekti, startējot komandā (vismaz viens tēlnieks un viens arhitekts), ievērojot Nolikumā noteiktās prasības un konkursa norises termiņu.

Konkursa norises ilgums ir līdz 2014. gada augusta beigām. Konkursa rezultātu paziņošana paredzēta septembrī, Dzejas dienu laikā, Liepājā.

Konkursa mērķis: mūsdienīgā telpisko, ainavisko un tēlniecisko simbolu valodā atspoguļot Egona Līva un Olafa Gūtmaņa personībām kopīgo spēku un vitalitāti, godināt sarežģīto Latvijas 20. gadsimta pieredzi un pozitīvi iedvesmot katru.

Abu rakstnieku, liepājnieku, vārdi saistās ar jūras tematiku literārajos darbos un radošu sadarbību ar jūras profesiju pārstāvjiem. Viņi ir strādājuši zvejnieku kolhozā „Boļševiks” (tagadējais ZS „Kursa”), kas atrodas netālu izvēlētajai piemiņas vietai, pašvaldībai piederošā teritorijā Vecliepājā, Zvejnieku alejas un Roņu ielas krustojumā.

Piemiņas vietā paredzēts uzstādīt skulptūru vai skulptūru grupu, atkarībā no ieceres – asociatīvi piesātinātu, augstvērtīgu un ilglaicīgos materiālos veidotu objektu.

Konkursa žūrijā aicināti Latvijas Rakstnieku savienības pārstāvji – Jānis Jurkāns, Ēriks Hānbergs, Sandra Vensko, Latvijas Mākslinieku savienības pārstāvji – Sandra Kalniete, Aldis Kļaviņš, GenadijsStepanovs, Liepājas pilsētas Būvvaldes speciālisti – Agita Ansule, Indulis Kalns, Margarita Kaņevska, Latvijas Jūras akadēmijas rektors Jānis Bērziņš, fotogrāfs Uldis Briedis. Par konkursu atbildīgā sekretāre – arhitekte un dzejniece Gunta Šnipke.

Attēlā: rakstnieki Olafs Gūtmanis un Egons Līvs (Ulda Brieža foto).