Meklēt
Izvēlne

Izstāde „Sievietes t-elpa”

Par godu izdevniecības „Žurnāls Santa" 20 gadu jubilejai no 9. - 30. novembrim Kr. Barona ielā 2 noritēja laikmetīgās mākslas izstāde „Sievietes t-elpa". Izstādes ideja cieši saistīta ar mūsdienu sievietes pasauli - telpu, kas piepildīta ar sievietes stiprumu, dzīvesziņu, alkām pēc mīlestības un tuvības. Izstāde veidota kā aizrautīgs ceļojums dažādu sieviešu pasaulē, fiksējot šī brīža Latvijas sievietes dzīves izjūtu. Sievietes skaistums, viedums un talants radīt un iedvesmot ir vērtības, kas rada dzīvi un Latvijas šodienu. Vairāku paaudžu izcili talantīgas un oriģinālas mākslinieces savos darbos atklāj mūsdienu sievietes pasauli - subjektīvās izjūtas, pārdzīvojumus un marginālas fantāzijas.

Pazīstamās gleznotājas Ieva Iltnere, Ilze Avotiņa, Frančeska Kirke, Helēna Heinrihsone, Sandra Krastiņa, Vija Zariņa, tēlniece Olga Šilova, fotogrāfe Māra Brašmane un tekstilmāksliniece Diāna Dimza-Dimme piedāvā savu spilgto pasaules redzējumu, un izstādes ekspozīcijā skatītājus sagaidīja arī ar neparastiem pārsteigumiem.

Savukārt jaunākās paaudzes autores - Anna Heinrihsone, Kristīne-Luīze Avotiņa, Monika Pormale, Maija Kurševa, Dace Džeriņa, Ingūna Skuja un Melisa Braden, Katrīna Neiburga, Liene Mackus - ar dažādu mediju starpniecību (glezniecība, tēlniecība, instalācija, video un fotogrāfija) stāsta personiskus stāstus par lietām un parādībām, kas ir svarīgas un vērtīgas, kas iedvesmo un harmonizē, kas satrauc un nedod mieru tieši šodien.

Katra māksliniece pārstāvēta ar vairākiem darbiem, kas veidoto vienu autonomu pasaules modeli ar tikai viņai raksturīgo, bet visi stāsti savērtos neparastā kreļļu virtenē.

Izdevniecības galvenā redaktore un līdzīpašniece Santa Anča: „Sagaidot savu jubileju, nolēmām iepriecināt ne tikai sevi, bet dāvināt arī divus notikumus visas Latvijas kultūras dzīvē - mūziklu Dailes teātrī „Marlēna" un laikmetīgās mākslas izstādi. Izdevniecībai, gluži kā visas pasaules žurnālu tirgū, lielākā lasītāju daļa ir sievietes. Ar šiem kultūras notikumiem vēlamies parādīt sievietes tēlu, likteni un sajūtas vairākās mākslas dimensijās."

Izstādes kuratore Inese Baranovska: „Latvijā ir apbrīnojami daudz labu mākslinieču, kas savā daiļradē necenšas līdzināties tradicionālajam mākslas pamatkodolam, kur dominē maskulīnā domāšana, un ir spējušas radīt neparastus, jaunus stāstus par sievieti 21. gadsimtā - mākslas darbus, kurus novērtē ne tikai profesionāļi, bet kuri spēj emocionāli iedvesmot ikvienu skatītāju. Izstāde mums pavērs durvis uz dažādām pasaulēm, atklājot marģinālo sievietes t-elpu, kurā vienmēr var sagaidīt piedzīvojumu, kādu neatklātu noslēpumu vai brīnumu."

Izstādes darba laiks:
O, T, C, P, S 12:00 - 19:00
Sv 12:00 - 17:00
Pirmdienas brīvas

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem 1.50 LVL
Pensionāriem, skolniekiem, studentiem 1.00 LVL