Meklēt
Izvēlne

Izstādē “Lielāks miers, mazāks miers” skatāmi četru paaudžu Latvijas izcilāko mākslinieku jaundarbi

No 2015. gada 7. oktobra līdz 15. novembrim Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā apskatāma Latvijas laikmetīgās mākslas izstāde “Lielāks miers, mazāks miers”. Izstāde, kas ir vērienīgākā mūsdienu mākslinieku jaundarbu parāde, notiek Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2015 ietvaros.

Izstādi veidos jaunradīti starptautisku mākslas pieredzi guvušu mūsdienu Latvijas mākslinieku darbi, kā arī jaunās paaudzes talantīgu meistaru māksla. Izstādē piedalās Imants Lancmanis, Aigars Bikše, Barbara Gaile, Indriķis Ģelzis, Inta Ruka, Evita Vasiļjeva, Krišs Salmanis, Darja Meļņikova, Kaspars Podnieks, Māra Brīvere, Krista Dzudzilo un Reinis Dzudzilo, Ieva Kaula, Ernests Kļaviņš un Andrejs Kļaviņš, Maija Kurševa, Liene Mackus, Līga Marcinkeviča, Mārtiņš Ratniks, Ieva Rubeze, Zane Tuča, Vilnis Vītoliņš, Brigita Zelča – Aispure. Izstādes kuratore - Helēna Demakova.

Izstādē “Lielāks miers, mazāks miers” dalību ņemošie mākslinieki tika aicināti atsaukties gan uz individuāliem, patību veidojošiem apziņas elementiem, kas saistīti ar vēlmi pēc miera, gan uz plašākām dabas un sabiedriskajām kustībām, kuras ir lielākā vai mazākā mērā mieru radošas vai postošas.

“Kustība ir attīstības priekšnoteikums, un jebkurš miers ir iluzors. Taču vēlme pēc miera ir, iespējams, viena no retajām izjūtām, kuras kaut nedaudz ļauj samierināties ar nāvi. Retos gadījumos izdodas mieru un nemieru kā individuālus vai sabiedriskus konceptus apvienot vienā mākslas darbā, ” atzīmē izstādes kuratore Helēna Demakova.

“2015. gadā mākslas programmā TÊTE-À-TÊTE īpaši izcelta laikmetīgā māksla. Muzejā Rīgas Birža jau skatāma Ziemeļvalstu mākslas parāde, kas aizsāka izstāžu ciklu “Ar septiņjūdžu zābakiem” ar mērķi iepazīstināt Latvijas skatītājus ar Baltijas jūras reģiona muzeju labākajām laikmetīgās mākslas kolekcijām. Citu valstu pieredze mums lieti noderēs, īstenojot virsmērķi, – mēs esam apņēmušies kopā ar ABLV Charitable Foundation un Latvijas Republikas Kultūras ministriju līdz 2021. gadam uzbūvēt Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju, kas kalpos par visa reģiona mākslas mājvietu, īpaši izceļot Latvijas mākslinieku veikumu. Tāpēc mēs turpinām apzināt izcilākos Latvijas mākslas darbus. Izstāde “Lielāks miers, mazāks miers” aptver četru paaudžu mākslinieku veikumu, tāpēc tas vienlaikus ir gan skats nākotnē, gan mūsu veltījums Latvijas Republikas simtgadei, kuru nevaram iedomāties bez Latvijas mākslas,” atzīmē mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

No 11. septembra līdz 30. oktobrim Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2015 ietvaros notiks jauni vērienīgi mākslas notikumi, kas iezīmēs sākumceļu uz topošo Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju un vienlaicīgi piedāvās skatītājiem spilgtus mūsdienu kultūras notikumus. TÊTE-À-TÊTE 2015 programma veidota sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Koncertiem, Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri un citiem sadarbības partneriem.


Izstādes laikā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja darba laiks:
otrdien, trešdien, piektdien, sestdien no plkst.10:00 līdz 17:00, ceturtdien no plkst.10:00 līdz 20:00, svētdien no plkst.10:00 līdz 16:00, pirmdien – slēgts.

Ieejas biļete – EUR 4.00, pensionāriem un studentiem EUR 2.00, bērniem, skolēniem, ICOM biedriem un muzeju darbiniekiem bezmaksas.