Meklēt
Izvēlne

Izstāde – akcija "Maģiskais teātris – ieeja tikai jukušiem. Akuraters vai Hese?"

No 2012. gada 24. oktobra līdz 17. novembrim Jāņa Akuratera muzejā notiks izstāde – akcija „Maģiskais teātris – ieeja tikai jukušiem. Akuraters vai Hese?” Akcijā piedalās režisors un Mākslas akadēmijas lektors Viktors Jansons un māksliniece un Stikla mākslas katedras vadītāja Inguna Audere. 

„Izstādes-akcijas iecere Akuratera mājā  „MAĢISKAIS TEĀTRIS – IEEJA TIKAI JUKUŠIEM. AKURATERS VAI HESE?” tiks būvēta kā savdabīga interaktīva spēle - performances stilā. Mēs - radošā grupa - vēlamies atklāt Jāni Akurateru, viņa personības pamatkodu, sākumdzeju, par bāzes pamatni izvēloties Hermaņa Heses romāna/esejas „Stepes Vilks” matricu. Vēlamies uz Akurateru un Hesi paskatīties caur stikla prizmu. Izrādes-akcijas kompozīcija ietvers „Stepes Vilka” komentāru montāžu ar Akuratera dzejas teksta lasījumu, speciāli komponētiem dziedājumiem, stikla mākslas objektiem un telpas dizainu. Var teikt, ka Jānis Akuraters un Harijs Hallers ir kā divi spoguļi nolikti viens pret otru. Hese raksta: "Patiesībā visiem cilvēkiem būtu jābūt cits citam par spoguli, būtu tā jāatbild un jāatbilst cits citam".
Viktors Jansons
 
"Katram laikmetam, katrai kultūrai, katram paražu un tradīciju kopumam ir sava struktūra, savs – tai piederīgais maigums un skarbums, skaistums un nežēlīgums, katrs zināmas ciešanas uzskata par pašsaprotamām , pacietīgi samierinās ar zināmu ļaunumu. Par īstām mokām, par elli cilvēka dzīve kļūst tikai divu laikmetu, divu kultūru un divu reliģiju sadures punktā."
Hermanis Hese

"Akuratera dzejā ir divas dvēseles: viena – maiga sapņotāja, smalkjūtīgi vāra, viegli ievainojama cilvēka nepraktiķa dvēsele un otra – lepna, spītējoša, nemierīgi sāpoša, cīņas un vētru alkstoša varoņa dvēsele. Abas šīs dvēseles reti kad šķirtas; viņas vienmēr cieši vienotas. Un abas viņas meklētājas – abas mūžam meklē, bet nerod savu elku piepildījuma. Mūžīgs nemiers, mūžīga traģika."
Pēteris Ērmanis

Akcijas seansi:
24. oktobrī plkst. 18.00
25. oktobrī plkst. 15.00
26. oktobrī plkst. 13.00
27. oktobrī plkst. 16.00
30. oktobrī plkst. 18.00
31. oktobrī plkst. 14.00

Izstādi / akciju veido un piedalās:
Viktors Jansons – scenārijs, režija, komentārs
Inguna Audere (Latvija) un Maikls Rodžers (ASV) – stikla mākslas objekti
Juris Kulakovs – komponists
Some 1 – telpas dizains
Maira Valtere – projekta kuratore

Seansa ilgums: 1h 53 min.

Biļešu cenas:
Skolēniem, studentiem – LVL 1,00
Pensionāriem – LVL 1,00
Pieaugušajiem – LVL Ls 3,00

Norises vieta:
Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, Pārdaugavā, O. Vācieša ielā 6a

Iepriekšēja pieteikšanās:
Pieteikšanās un biļešu rezervēšana uz seansiem pa tālruni 26703293  (Maira Valtere, programmas kuratore) vai e-pasts: akuratera.muz(abols)inbox.lv">, akuraters(abols)memorialiemuzeji.lv">

Papildu informācija:
Tel.: +371 26703293 (Maira Valtere, programmas kuratore)
E-pasts: akuratera.muz(abols)inbox.lv">, akuraters(abols)memorialiemuzeji.lv">

Izstādes atbalstītāji:
Valsts Kultūrkapitāla fonds, VA Memoriālo Muzeju apvienība