Meklēt
Izvēlne

Izstāde "Ceļojums. Pavasaris"

No 2014. gada 7. līdz 30. maijam Saulkrastu domes zālē aplūkojama grupas izstāde „Ceļojums. Pavasaris”, kurā piedalās gleznotājas Baiba Apsīte, Neonilla Medvedeva, Diāna īve, Ilze Laizāne, Ilze Smildziņa, Ieva Bondare, Natālija Maļikova, Nataļja Jeršova, Jekaterina Struina, Ingrīda Suharevska, un Anete Kalniņa.

Ik diena ir kā ceļojums – tuvāks vai tālāks, ar plānotiem un arī negaidītiem pavērsieniem, krāsām, smaržām un iespaidiem, kas mūs bagātina. Pavasaris ir košs, toņos ļoti dzidrs un bagātīgs gadalaiks. Dažkārt pārsteidzošs skaistums uzplaukst tepat līdzās, vajag vien mirkli laika un drusku vērības, lai to pamanītu un nopriecātos.

Izstādes vienojošā tēma ir ainava pavasarī, gleznas tapušas dažādās ainaviski atšķirīgās vietās gan plenēra izbraukumos, gan tālāku ceļojumu laikā vai to iespaidā, pēc etīdēm. Ainavas gleznotas daudzviet Latvijā, pārsvarā Vidzemes pusē, Vecpiebalgā, Rīgā un tās apkaimē – Babītē, Jūrmalā; Tbilisi tuvumā, Grieķijā – Aridea Lutra un Santorini. Daļa darbu ietver gan konkrētas ainavas fiksāciju, gan dziļāku filozofisko kontekstu, katrai autorei atšķirīgu.

Saulkrastu domes zāle
Raiņa iela 8, 2. stāvs, Saulkrasti

Izstāde aplūkojama domes darba laikā.