Meklēt
Izvēlne

Izstāde ATGRIEZTIES. BRONISŁAW WOJCIECH LINKE LATVIJĀ.

Izstāde ATGRIEZTIES. BRONISŁAW WOJCIECH LINKE LATVIJĀ.

Izstāde "Atgriezties. Bronisław Wojciech Linke Latvijā."
2018. gada 8. novembra - 23. novembrim 
Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva vestibilā, Kalpaka bulvāris 13, Rīga. 
Izstādes atklāšana 2018. gada 8. novembrī plkst.18.00
Bronisław Wojciech Linke (1906-1962) ir viens no dižākajiem 20. gs. poļu māksliniekiem. Dzimis un audzis Dorpatā (Tartu) Igaunijā, mācījies Varšavas Mākslas akadēmijā un ģimnāzijā Rīgā. Viņa profesionālā darbība saistāma ar glezniecību, grafikas mākslu un animāciju, bijis arī laikmeta hronists, karikatūrists.
Bronisław Wojciech Linke pārstāvēja fantastikas estētiskās kategorijas mākslas stilu, bet tajā pašā laikā iesaistījās sociālajā un politiskajā dzīvē.

Šodien, kad mūsdienu poļu glezniecības mākslā no jauna kļūst populāras fantastikas un sirreālisma tendences, kas pasaulē tiek atzītas par "poļu specialitāti", Bronisława Wojciecha Linke radītie mākslas darbi ir kā apliecinājums tam.
Izstādes "Atgriezties" galvenais mērķis ir atsaukt atmiņā mākslinieka pārsteidzošo un oriģinālo mākslas stilu un faktus no dzīves.

Izstādē "Atgriezties. Bronisław Wojciech Linke Latvijā" būs iespējams aplūkot tikai dažas saglabājušās pirmskara gleznas no sērijas "Silēzija", akvareļus, zīmējumus un darbus, kuri radīti Ļvovā un grafisko portfolio "Raudošie akmeņi", gleznas, kuras radītas mākslinieka dzīves beigās, kā arī presei paredzētu oriģinālu un iespiestu darbu un zīmējumu izlasi.
Izstādes ietvaros varēsim iepazīt izcilos mākslas darbus un mākslinieka sarežģīto dzīves stāstu: atsaucot atmiņā Tartu pavadīto laiku, pēc tam Ļvovas un Omskas periodu un visbeidzot staļinismu un 1956. gadu. Tas ir viens no interesantākajiem laikiem Polijas kultūras attīstībā un vienlaikus viens no grūtākajiem laikmeta vēsturē.

Lielākā daļa darbu nāk no Varšavas Neatkarības muzeja kolekcijas.
Projekta partneri: Latvijas Mākslas akadēmija, Polijas vēstniecība Rīgā, Neatkarības muzejs Varšavā.
Projekts tiek finansēts no Kultūras un nacionālā mantojuma ministrijas līdzekļiem daudzgadu programmas "NEATKARĪGAIS 2017-2021" ietvaros, kā daļa no Adam Mickiewicz institūta "Kultūras tilti" dāvinājumu programmas.

Akadēmijā pasākumus var apmeklēt ienākot pa centrālo ieeju, piesakoties pie dežuranta, jo akadēmija ieviesta čipu sistēma.
Darba laiks: 9.00 – 18.00

 P., O. T., C., P., S.,
Izstādes kurators: Krzysztof Stanisławski
Papildus informācija
Inese Bauģe, LMA Izstāžu un ārlietu daļas koordinatore
T: (+371)22307302 E: