Meklēt
Izvēlne

Izstādē „Edra in Raw“ aplūkojami Modes mākslas apakšnozares studentu darbi

2015. gada 10. jūnijā «xcelsior» dizaina telpā, Rīgā, Raņķa dambī 1 atklāta «Edra in Raw» dizaina izstāde, kas būs apskatāma līdz 28. jūnijam. Rūpnīcas dibinātāja Vallerio Mazzei dēls Niccolo Mazzei izstādes atklāšanā retrospekciju papildināja ar aizraujošiem stāstiem par «Edra». Ekspozīcija aicina apmeklētājus ielūkoties leģendārās dizaina rūpnīcas aizkulisēs, demonstrējot dizaina procesu stadijas no konstrukcijas līdz gatavam priekšmetam. Līdzās laikmetīgā dizaina ikonām ir skatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas jauno mākslinieku tērpu kolekcijas. 

Izstādē «Edra in Raw» ir eksponēti slavenākie «Edra» dizaina rūpnīcas modeļi un demonstrētas unikālās patentētās ražošanas procesa detaļas. Izstādē ir skatāmas mēbeļu konstrukcijas, materiāli un tehnoloģiskie eksperimenti, kas ir rūpnīcas globālā veiksmes stāsta pamatā. Paralēli priekšmetu ekspozīcijai, savu veikumu prezentē Latvijas modes industrijas talantīgākie jaunie mākslinieki, demonstrējot Latvijas Mākslas akadēmijas diplomandu skates «Portāls» darbus. Tie kolorīti un drosmīgi veido dizaina disciplīnu un kultūru tiltu, atklājot gan Latvijas modes dizaina potenciālu, gan akcentējot zīmola «Edra» spēcīgākās kvalitātes - inovāciju un drosmi eksperimentēt.

Starp izstādes mēbeļu modeļiem un ražošanas konstrukcijām ir brazīļu dueta Fernando un Humberto Campana mākslinieciskie eksperimenti priekšmetu dizainā - kulta koka krēsli «Favela» (2003) un «Vermelha» (1998). Pirmo reizi Latvijā ir apskatāma arī «Flap» dīvāna konstrukcija (2000) - patentēta 180 detaļu sistēma, kas ir viena no industrijas revolucionārākajām sēdmēbelēm. Ekspozīcijā ir iekļauti arī «Edra» fabrikas jaunumi no Salone del Mobile 2015 izstādes Milānā - dīvāns «Absolu» un krēsls «Ella».

Latvijas Mākslas akadēmiju izstādē pārstāv Dita Enikova (LMA 3. kurss) ar kolekciju «Thisorded», Sanda Feldberga (LMA 3. kurss) ar kolekciju «Debesīne nāk», Anita Leiņa (LMA 2. kurss) ar kolekciju «Yetiju sirojums» un Santa Aulmane (LMA 4. kurss) ar kolekciju «Ninilo», kas ir turpinājums 2014. gada iesāktajai kolekcijai «Unpack».

«Edra» rūpnīca ir dibināta 1987. gadā Toskānā, Itālijā. Meistarīgi savienojot amatniecības tradīcijas ar tehnoloģiju, materiālu un formu inovācijām, zīmols ir iekarojis dizaina industrijas līderpozīcijas. Kvalitāte, funkcija un estētika, kas balansē uz mākslas avangarda robežas, ir «Edra» rūpnīcas raksturpazīmes, ko tās dibinātāji Mazzei ģimene trijās zīmola pastāvēšanas desmitgadēs ir izkopuši līdz pilnībai, - «Edra» mēbeles ir ne vien interesantu interjeru, bet arī pasaules lielāko mākslas un dizaina muzeju kolekciju sastāvdaļa.

Dizaina izstāde «Edra in Raw» ir apskatāma «xcelsior» dizaina telpā Rīgā, Raņķa dambī 1, darba dienās no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieeja izstādē ir bez maksas.