Meklēt
Izvēlne

Izstāde „Māksla un At/Bilde” Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā

2015. gada 3. jūlijā Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā (Pils ielā 2) atklāta izstāde „Māksla un At/Bilde”. Izstāde būs skatāma līdz 2. augustam. 

Šī gada rezidences darbības koncepcija „Māksla un At/Bilde” radusies, iedvesmojoties no dzejnieka Roberta Dunkana apcerējuma par angļu valodas jēdziena „responsibility” (tulk. „atbildība”) etimoloģisku izcelsmi un vārdiem „response-ability” (tulk. „atbildēt-spēja”), kuru būtība angliski izsakāma ar „keeping the ability to respond”. Latviski to varētu skaidrot kā spēju atsaukties, radīt atbildes reakciju, atspulgu, atbalsi, atsauksmi – visu to, kas neatstāj vienaldzīgu un spēj radīt rezonansi. Dvēseles un sirds rezonanse šajā gadījumā attiecināma gan uz pašu mākslas darba autoru radīšanas procesā, gan uz mākslas darba skatītāju.

Izstādē uzaicināti piedalīties vienpadsmit Baltijas valstīs zināmi un atzīti mākslinieki, kuru uzdevums bija radīt mākslas darbus, kas tieši sasauktos ar izstādes nosaukumu “Māksla un At/Bilde” – ko tā nozīmē un kā to saprot mākslinieks. Izstādē eksponēti Helēnas Heinrihsones, Ievas Iltneres, Alekseja Naumova un Kristiana Brektes (Latvija), Kaido Ole, Maarit Murka, Toomas Kuusing un Laurentius (Igaunija), kā arī Linas Liandzbergis, Vilmantas Marcinkevicius, Jonas Gaisunas un Jolanta Kyzikaite (Lietuva) un citu mākslinieku darbi.

Izstādi ievadīja Kuldīgas Mākslinieku rezidences Radošā vasaras skola, kurā piedalījās vairāki vieslektori no Latvijas un ārzemēm. Semināru atklāja Latvijas eksprezidente vaira Vīķe-Freiberga. Estētiskā pieredze, tēla spēks vizuālajā mākslā un tā loma mākslas darba pieredzē, vēstures un politisko notikumu ietekme mākslas darbos – tās ir tikai dažas no tēmām, kuras aplūkotas seminārā.