Meklēt
Izvēlne

Izvēlēti 5 LMA studentu skiču projekti Klīversalas kvartāla vides labiekārtošanai

Piektdien, 22.februārī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Tēlniecības un Vides mākslas apakšnozaru studentu izstrādāto Klīversalas kvartāla labiekārtošanas darbu skatē tika paziņoti tie 5 projekti, kas izvēlēti nākamajai kārtai un kuru īstenošanu izvērtēs Klīversalas kvartāla attīstītāji. 
LMA un Klīversalas kvartāla sadarbības projekta ietvaros studenti izstrādāja pārdesmit idejas – vides objektus un skulptūras, kas varētu papildināt un pilnveidot topošā Klīversalas kvartāla telpisko vidi. „Klīversala ir iedvesmojoša un romantiska vieta, kur studenti var iejusties grāfa Monte-Kristo lomā un pierādīt sevi kreatīvi, izaicinot sabiedrību radīt vietu, no kuras negribas aiziet”, LMA rektors prof. Kristaps Zariņš.
Paolo Mikeloci (Paolo Michelozzi), Klīversalas kvartāla attīstītāja “Pro Kapital” valdes priekšsēdētājs: “Klīversalas kvartāls ir nozīmīga Rīgas teritorija, kas daudzas desmitgades bija rīdziniekiem nepieejama.  Mūsu mērķis ir atjaunot šo teritoriju kā komfortablu, estētisku un ērtu vidi dzīvošanai un brīvā laika pavadīšanai.  Sadarbība ar LMA ļauj studentiem piedalīties savas pilsētas pilnveidošanā, kā arī palīdz mums radīt šeit vitālu, draudzīgu un dinamisku pilsētvidi.”
Nākamajā kārtā izvēlēti sekojoši darbi:

•    Piemineklis cilvēkam/autors Marks Rožencovs
•    Zemes gars/autore Svetlana Saveļjeva
•    Sestā maņa/autors Andrejs Ratkēvičs
•    Kleever obscura/autors Viesturs Reinis
•    Līdzsvarā/autore Luīze Linde 

„Skiču projektu idejas priecē ar svaigumu, asprātīgumu un atbildīgu attieksmi pret uzdevumu. Runa nav vienīgi par godalgotiem projektiem, bet piedāvājumu kopumā. Veiksmīgas realizācijas gadījumā, Rīgā parādīsies jauni lieliski mākslas objekti pilsētvidē, Latvijas Mākslas akadēmija paplašinās mācību procesa kontekstu un projekta pasūtītājs iegūs  jaunas Klīversalas atpazīstamības zīmes, kas pozitīvi ietekmēs objekta pievienotu vērtību un iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Galvenais LMA studentu ieguvums no dalības projektā ir pieredze. Tā ir jaunākās paaudzes tēlnieku un vides mākslinieku iespēja tikt pāri mācību procesa siltumnīcas apstākļu robežai, realizēt savu radošo potenciālu pilsētvidē. Profesionālā pieredze ir ārkārtīgi svarīga mākslinieka karjeras sastāvdaļa, šī būs noteikti vērtīga visiem skiču projektu konkursa dalībniekiem”, tēlnieks, LMA prof. Gļebs Panteļējevs.

Klīversalas kvartāla attīstība paredz plašu sabiedriskās ārtelpas labiekārtošanu, tai skaitā laivu piestātnes, promenādi, dārzus. 2019.gada vasarā šeit tiks atklāts Sajūtu dārzs, kur tematiskās augu grupas pārstāvēs piecas cilvēku maņas – redzi, dzirdi, tausti, garšu un ožu.