Meklēt
Izvēlne

Izziņos Lielās Talkas Pagalmu konkursa uzvarētājus

Lielās Talkas Pagalmu konkurss noslēdzies un žūrija sākusi izvērtēt saņemtos pieteikumus no Rīgas iedzīvotājiem. Konkursa uzvarētāju paziņošana gaidāma 2013. gada 5. novembrī Lielās Talkas Pagalmu konkursa noslēgumā RTU Arhitektūras un pilsētbūvniecības fakultātē Ķīpsalā, Āzenes ielā 18. Pasākuma ietvaros notiks arī izglītojošs seminārs daudzdzīvokļu namu pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas jautājumos, ko sniegs projekta „Pagalmu Renesanse” autori no Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības, un uz kuru laipni aicināts ikviens interesents. Īpaši tiek gaidīti visi iedzīvotāji, kas iesniedza projektus Pagalmu konkursā, kā arī augstskolu studenti, kas vēlas piedalīties četru konkursā izvēlēto Rīgas pagalmu labiekārtošanas projektu izstrādē un idejas realizēt dzīvē Lielās Talkas laikā nākamā gada aprīlī, programmas „Rīga 2014” Eiropas Kultūras galvaspilsēta ietvaros.

Līdz nākamās nedēļas sākumam (4. novembrim) aicinām Latvijas augstskolu studentus (topošos arhitektu, vides dizainerus, ainavu arhitektus, māksliniekus u.c.) pieteikties tālākajai dalībai Pagalmu projektā, izstrādājot četru Pagalmu konkursā uzvarējušo pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas projektus.

Jau 5. novembrī Pagalmu konkursa noslēguma pasākumā tiks izveidotas četras radošās grupas kopā ar iedzīvotājiem un vides ekspertiem (ainavu arhitektiem, dārzniekiem un arhitektiem – pagalmu projektu mentoriem) un sarīkota radošā prāta vētru, uzsākot tālāko attīstības posmu Lielās Talkas Pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas projekta izstrādē, kas notiek ar Rīga 2014 Eiropas Kultūras galvaspilsēta atbalstu. Turpmākais radošais komandu darbs paredz labiekārtošanas projektu izstrādi pusgada garumā – tikšanos ar iedzīvotājiem klātienē pagalmos, ideju un vēlmju apkopošanu, projektu saskaņošanu, pagalmos darāmo darbu un materiālu tāmju aprēķināšanu atvēlētā finansējuma ietvaros un protams, reālu dalību četru pagalmu sakopšanā un labiekārtošanā 2014. gada aprīlī Lielās Talkas laikā.

Šogad visiem pagalmu konkursa pieteikumu iesniedzējiem bija pieejamas arī bezmaksas ainavu arhitektu konsultācijas, ko organizē Latvijas Ainavu arhitektūras biedrība projekta „Pagalmu Renesanse” ietvaros. Sadarbību ar ainavu arhitektiem turpināsies arī pēc Pagalmu konkursa noslēguma, lai visiem iedzīvotājiem, kas  pieteica savus pagalmus ar kopīgu vēlmi tos sakārtot un apzaļumot, būtu iespēja saņemt profesionāļu ieteikumus pagalma ainavas uzlabošanā.

Plašāka informācija:
- Lielā Talka – www.talkas.lv (sadaļā Pagalmi projekta vēsture, foto, video);
- nodibinājuma Rīga 2014 un Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības sadarbības projekts „Pagalmu renesanse” – www.riga2014.laab.lv;
- sekojiet info un notikumu gaitai arī: www.riga2014.org.

Pagalmu konkursa noslēguma pasākums notiek ar Rīga 2014 Eiropas kultūras galvaspilsēta atbalstu. Organizatori: biedrība „Pēdas.LV” (Lielās Talkas Pagalmu sakopšanas kustība), Jauno Arhitektu kustība, Latvijas Ainavu arhitektūras biedrība.

Kontaktpersonas:
Anete Lesīte, Lielās Talkas Pagalmu Sakopšanas projekta  idejas autore un vadītāja (mob. +371 29123464, anete.lesite(abols)gmail.com">, pagalmi(abols)talkas.lv">),
Ilze Rudzāte, arhitekte, Jauno Arhitektu kustības pārstāve (+371 29445132, e-pasts: ilze.rudzate(abols)gmail.com">),
Inga Langenfelde, ainavu arhitekte, Latvijas Ainavu arhitektūras biedrība  (mob. +371 29777596, e-pasts: inga.langenfelde(abols)inbox.lv">)