Meklēt
Izvēlne

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas diplomdarbu izstāde /06-16/ Latvijas Mākslas akadēmijā

2016. gada 25. februārī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā tiks atklāta Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas diplomdarbu izstāde /06-16/.

Šogad Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola (JRRMV) svin 70. gadskārtu, kopš tā ir pagodināta ar Latvijas izcilā gleznotāja Jaņa Rozentāla (1866-1916) vārdu.

Skolas vēsture aizsākas ar 1896. gadā dibināto Rīgas Latviešu daiļkrāsotāju palīdzības un veicināšanas biedrības zīmēšanas un daiļkrāsošanas vakara skolu. Dažādi laiki, politiskie režīmi, ideoloģiskie un ekonomiskie "žņaugi", bet visa pamatā nesatricināma, paliekoša klasiskās ievirzes akadēmiskā mākslas izglītība, kas balstīta dabas studijās.

Izstādes ekspozīcijā skatāma pēdējo 10 gadu JRRMV audzēkņu diplomdarbu izlase, kas parāda skolas virzību, akcentējot jauno tehnoloģiju ienākšanu mākslas izglītībā, tādā veidā sekmējot progresīvu topošā mākslinieka radošo iespēju amplitūdu. Diplomdarbs ir audzēkņa pēdējais, noslēdzošais mācību uzdevums, kas, lai gan veikts skolotāja uzraudzībā, bieži vien atklāj jau nobrieduša mākslinieka savdabīgo rokrakstu un ideju. Darbu tehniskajos izpildījumos pēdējos darbos redzama vēlme pārkāpt kanoniem, izlauzties no skolas klasiskajiem un akadēmiskajiem principiem un radīt darbu, kurš iegūst laikmetīgās mākslas statusu. Garīgie un mākslinieciskie meklējumi atspoguļojas gan darbu tēmās un motīvos (sevis izzināšana mijas ar nedrošību un bailēm atklāties pilnībā), gan arī tehniskajos risinājumos, materiālu un mediju dažādībā, tā sniedzot ieskatu mūsdienu mācību izglītības virzībā, jauno mākslinieku meistarībā un aktuālajās tendencēs.

Izstādes atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Mākslas akadēmija, Jaņa Rozentāla skolas atbalsta fonds.

Izstādes norises laiks: 25.02.2016.-19.03.2016.

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula,
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Pirmdien, svētdien: slēgts

Ieeja bez maksas


Publicitātes attēlā fragments no Līgas Spundes darba „Nejaušības fenomens”, digitālā fotogrāfija, 2010