Meklēt
Izvēlne

Japānas glezniecības vēsture un raksturojums

Japānas vēstniecība un Latvijas Mākslas akadēmija aicina apmeklēt profesora Kokjo Hatanakas lekciju "Japānas glezniecības vēsture un raksturojums".
Lekcijas norises laiks: 2009. gada 27. novembris (piektdiena), plkst. 14:00
Norises vieta: 10. auditorija, Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvāris 13, Rīga
Lekcija notiks japāņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Lekcijas ilgums - 2 stundas.

Profesors Kokjo Hatanaka (Kokyo Hatanaka)(1947), mākslinieks un vēsturnieks, pasniedz moderno ņihonga stila gleznošanu Kioto Mākslas un dizaina universitātē. Papildus radošajam darbam, viņš arī pēta Japānas ņihonga stila glezniecības estētiku un vēsturi. Ir publicējis vairākus zinātniskus pētījumus par mākslu, kā arī sarakstījis apjomīgu ņihonga mācību grāmatu. Kokjo Hatanaka, kurš dzimis un uzaudzis budistu templī Japānā, nopietni pētījis arī Indijas mākslas vēsturi, publicējis rakstus par Indijas miniatūru glezniecību un tēlniecību, kā arī sarakstījis monogrāfiju par Indijas tekstilmākslu. Vairākkārtējie ceļojumi uz Indiju dziļi iespaidojuši mākslinieka radošo darbību. Sākot ar 1969.gadu, Kokjo Hatanakas darbi tikuši izstādīti daudzās izstādēs visā pasaulē.

Lekcija sniegs ieskatu Japānas glezniecībā, kā arī ņihonga glezniecībā izmantotajos materiālos un darbu veidošanas tehnikas niansēs. Mūsu ēras 7.gadsimtā no kontinentālās Ķīnas Japānā ienākusī glezniecība kļūst par aizsākumu Japānas stila glezniecībai, kā arī Japānai raksturīgo gleznu tīstokļu un Budisma tēlotājmākslai. Laika gaitā, vēsturisku norišu un konfliktu ietekmēta, Japānas klasiskā glezniecība ņihonga turpinājusi pilnveidoties līdz pat mūsu dienām. Ņihonga gleznas raksturo viendimensionāla telpa un skaidrs figūru attēlojums emocionālā krāsu gammā, tukšuma ekspresija un tīru toņu spilgtums, kā arī tradicionālu pigmentu izmantojums.


Lekcijas norises laiks: 2009. gada 27.novembris (piektdiena), 14:00
Norises vieta: 10.auditorija, Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvāris 13, Rīga
Lekcija notiks japāņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Lekcijas ilgums -2 stundas.

27. novembrī (piektdiena) 11:00 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāžu zālē Rīgā, Pils laukumā 3, notiks mākslinieka Kokjo Hatanakas vadīta izstādes apskates ekskursija, kuras laikā varēsiet klātienē dzirdēt mākslinieka stāstījumu par izstādīto darbu tapšanas gaitu. Laipni aicināti visi interesenti.

No 27.novembra līdz 13.decembrim Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāžu zālē apskatāma Kokjo Hatanakas gleznu izstāde Āzijas dvēsele un mana sirds. Japāņu klasiskā glezniecība ņihonga.

Sīkāka informācija Japānas vēstniecības mājas lapā www.lv.emb-japan.go.jp
Tālrunis 67812003, e-pasts: