Meklēt
Izvēlne

Japānas valdības stipendijas 2016. gadam

Japānas vēstniecība informē, ka Latvijas studentiem un jauniešiem ir iespēja pieteikties Japānas valdības (Monbukagakusho) stipendijām 2016. gadam.

Tiek piedāvātas sekojošas stipendijas:

1. Pētniecība (Research Students)
Pusotru gadu ilgā stipendija piedāvā veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm; pirmie 6 mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1981. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai augstākajai izglītībai, kā arī var pieteikties augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

2. Augstākā izglītība (Undergraduate Students)
Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā; pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1994. gada 2.aprīļa līdz 1999. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

3. Tehniskā izglītība (College of Technology Students)
Četru gadu stipendija piedāvā iegūt tehnisko izglītību koledžā Japānā (piemēram, elektrotehnikas, mehāniskās inženierijas, materiālu inženierijas, jūras inženierijas, arhitektūras un civilās inženierijas jomā); pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1994. gada 2.aprīļa līdz 1999. gada 1. aprīlim, var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, matemātikā un ķīmijā vai fizikā, atkarībā no izvēlētās studiju jomas. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

4. Profesionālā izglītība Japānā (Specialized Training College Students)
Trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā (piemēram, pavārmākslas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, tūrisma, mākslas, mūzikas jomā) ; pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1994. gada 2.aprīļa līdz 1999. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā un matemātikā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

Ja jūs interesē iespēja mācīties Japānā, papildus informācija un pieteikuma anketas pieejamas Japānas vēstniecības mājas lapā (www.lv.emb-japan.go.jp) un Japānas vēstniecībā Rīgā, Vesetas ielā 7.

Pieņemšanas laiks darba dienās: 10:00 – 13:00, 14:00 – 17:30

Tālrunis: 67812001, e-pasts: zaiga.stankevica(abols)rg.mofa.go.jp">.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2015. gada 5. jūnijs.

Pārbaudes testi pētniecības stipendijas kandidātiem plānoti 2015. gada 16. jūnijā. Pārbaudes testi augstākās izglītības, tehniskās izglītības un profesionālās izglītības stipendiju kandidātiem plānoti 2015. gada 17. jūnijā.

Atlases 2. kārta – intervija – plānota 2015. gada 30. jūnijā.