Meklēt
Izvēlne

ЯRMARKA

Jau 8. gadu aicinām kopīgi svinēt Mākslassvētkus un piedzīvot neatkārtojamu krāsu kokteili! Mākslas degustācija ЯRMARKA no šī gada 16. līdz 30. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā!

Šogad aicinām baudīt „Svaigi cepta māksla!" no šī gada 17. līdz 30. decembrim, kad Latvijas Mākslas akadēmijā notiks gadskārtējā studentu darbu izstāde - gadatirgus - labdarības akcija JARMARKA, kuras idejas autori un organizētāji ir pasākumu aģentūra "Pareizā ķīmija" un Mākslas perons sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un reklāmas aģentūru „Airport".

Arī šogad piedalīsies vairāk kā 300 jauno mākslinieku ar vairāk nekā 8000 darbiem, un tā ir pieejama ikvienam mākslas interesentam.

JARMARKAS apmeklētajiem būs iespēja ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties oriģinālus un unikālus studentu darbus. Kā katru gadu, arī šogad JARMARKĀ piedalīsies studenti no vizuālās komunikācijas nodaļas, vides mākslas, funkcionālā dizaina, keramikas, tekstilmākslas, stikla, tēlniecības, modes mākslas, restaurācijas, scenogrāfijas, mākslas vēstures, mākslas zinātnes, metāla dizaina, glezniecības un grafikas nodaļām. JARMARKA ir viens no spilgtākajiem notikumiem mākslas jomā gan pašiem studentiem, gan tās apmeklētājiem, jo vienuviet ir izvietoti ap 8000 jauni un neredzēti mākslas priekšmeti.

Turpināsies tradicionālā JARMARKAS labdarības akcija, kas veiksmīgi risinājās visos iepriekšējos gados, - daļa no JARMARKAS laikā iegūtajiem līdzekļiem tiks ziedoti LMA aulas restaurācijai. Tādējādi ne tikai studenti, bet arī katrs pircējs, kas iegādāsies kādu darbu, ziedos aulas un LMA sienu gleznojumu restaurācijai.

„JARMARKA Akadēmijas paspārnē jau astoto gadu priecē, šķiet, pilnīgi visus - gan tos, kas vēlas iegādāties ko patiesi radošu un oriģinālu, gan studentus, kam ir iespēja ne tikai nopelnīt, bet arī novērtēt interesi par savu mākslu, gan arī tos, kas vēlas vienkārši atnākt un atpūsties JARMARKAS enerģizējošajā atmosfērā. Par iepriekšējā gadā JARMARKĀ saziedotajiem līdzekļiem visu 2010. gadu ir turpināta LMA 1. stāva gaiteņa sienu gleznojumu atsegšana restaurācijas nodaļas vadībā, kā arī tika veikti saglābšanas un remontdarbi 4. stāva terasē, kas bija katastrofālā stāvoklī. JARMARKA ir patiešām veiksmīgs stāsts, kurā ieguvēji ir visi." stāsta Aleksejs Naumovs.

"JARMARKA ir pasākums, kas gadu gaitā tā saaudzis ar Mākslas Akadēmiju, ka kļuvis jau par vienotu organismu. Pat grūti būtu iedomāties gada nogali, kas nepiepildītu Akadēmiju ar satrauktu un Ziemassvētkus gaidošu rosību, smaidīgiem cilvēkiem, labu mūziku, radošu un neformālu atmosfēru un bezgala daudz labiem vārdiem. Gadu gaitā pierādījies, ka JARMARKAS spēks ir tās neizsmeļošajā radošumā un pozitīvismā, kas kā magnēts pievelk visus. Nenoliedzami vērtīgs ir JARMARKAS mērķis, ziedotos līdzekļus lietderīgi novirzīt Akadēmijas skaistās ēkas pakāpeniskai restaurēšanai, kas pacietīgi un rūpīgi gadu no gada tiek realizēts." stāsta Elīna Ģibiete, LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja.

„JARMARKA ir Mākslas svētki ikvienam, šāds apzīmētājs ienāca man prātā, jo tāda ir mūsu komandas sajūta, gatavojoties ikgadējai JARMARKAI, kas norisinās Ziemassvētku laikā. Un nemaz neticas, ka kopš JARMARKAS pirmsākumiem ir pagājuši jau astoņi gadi. Šķiet, ka ieguvēji JARMARKĀ patiesi ir visi: studentiem tā ir pieredze saskarties ar mākslas interesentiem un liela varbūtība tikt pamanītiem galeristu aprindās, mākslas pazinējiem ir iespēja atklāt topošos talantus un ikvienam apmeklētājam ir iespēja iedvesmoties, nodegustēt „svaigi ceptu mākslu" un iegādāties oriģinālas, unikālas dāvanas, savukārt Latvijas Mākslas akadēmijai ir iespēja strādāt pie kultūras pieminekļa saglabāšanas un restaurēšanas." stāsta JARMARKAS organizatore Gundega Tihi, SIA pilna servisa pasākumu aģentūra „Pareizā ķīmija".

„Izrietot no JARMARKAS, esam izveidojuši jaunu projektu, un tā ir interneta galerija www.makslasperons.lv, kur mākslas darbi būs pieejami visu gadu. Vēlamies iepazīstināt pircējus ar katru mākslinieku un viņa dzīves aprakstu, kā arī iepazīt autoru darbus. JARMARKAS laikā jau informēsim māksliniekus par iespēju piedāvāt savus darbus arī internetā un apmeklētājus par iespējām tos iegādāties. Nākotnē šo galeriju domājam virzīt uz eksporta tirgiem. Nākamais solis būs reālas galerijas izveide un, domājot par 2014. gadu, mums ir padomā rīkot mākslas mesi. Tā varētu būt paredzēta tieši Latvijas un citu Eiropas valstu mākslas akadēmiju studentiem un pasniedzējiem. Jau nākamgad, gaidot 2014. gadu, domājam sākt JARMARKU izvērst plašumā, aicinot piedalīties arī Viļņas, Tallinas mākslas akadēmiju studentus." par nākotnes plāniem vēsta Agnese Stabiņa, JARMARKAS organizatore un SIA „Mākslas perons" pārstāve.

JARMARKA šogad darbu sāks 16. decembrī plkst. 11:00 un turpināsies līdz 30. decembrim.
Adrese: Kalpaka bulvārī 13, Rīgā, LMA aulā. Izstāde atvērta no plkst. 11:00 līdz 20:00.
24. - 27. decembrim - visiem brīvdienas, arī JARMARKAI.
Ieeja bezmaksas!

Ideja un organizācija: Pasākumu aģentūra "Pareizā ķīmija" sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas
biedrību "Kultūras perons" un SIA „Mākslas perons"
Reklāmas kampaņa: reklāmas un komunikācijas aģentūra "AIRPORT"
ATBALSTA: STATS Serviss, ART Expo, Staiceles papīrfabrika, Angels Film Studio, Valmiermuižas alus

Informatīvie atbalstītāji: 1188.lv, BNS, Diena.lv, BAD DOG, Tallink, MK Latvia, Kultūras Forums, apollo.lv, jauniauto.lv, 10minutes.lv, EuroAWK, HC.lv, StudentNet, vietas.lv,
TV24, Rīgas Tūrisma un koordinācijas centrs

Papildu informācija:

Gundega Tihi Elīna Ģibiete
SIA p.s.p.a "Pareizā ķīmija" Latvijas Mākslas akadēmija
Tālr.: 67211040 E-pasts: E-pasts:
www.kimija.lv
www.jarmarka.org www.lma.lv www.jarmarka.org