Meklēt
Izvēlne

JAUNA IZSTĀDE UN SARUNAS IZSTĀŽU PUNKTĀ “NAGLA”

27.februārī pulksten 18.30, LMA ēdnīcas “Gardā Pupa” telpās notiks saruna ar mākslinieku Kristianu Brekti, kam sekos Grafikas apakšnozares studentes Kiras Rožkovas gleznas “People are Loved by People” atklāšana.

Šoreiz, jaunākais NAGLAS pasākumus tiks papildināts ar sarunām par glezniecību un mākslu. Tas norisināsies stundu pirms svinīgās, jaunā darba godināšanas. Jau plkst. 18:30 interesenti ir aicināti apmeklēt NAGLAS kuratores Ievas Stalšenes sarunu ar mākslinieku, LMA asociēto profesoru un Glezniecības katedras vadītāju Kristianu Brekti, kurā tiks apspriests tumšās subkultūras izpausme mākslā, pieskaroties cenzūras jautājumiem un mākslinieka darbam strādājot ar neērtām tēmām. (Sarunas noslēgumā būs iespēja uzdot interesējošus jautājumus)

Kira Rožkova savu pašizpausmi mākslā ir radusi abstrakcijā, un glezniecībā manāma grafikas ietekme. “Katrs darbs satur iekšējo dialogu, kas var būt smalks, meditācijai tuvs vai spilgti intensīvs, skanīgs kā kliedziens,” atklāj autore.

Pasākuma noslēgumā apmeklētāji ir aicināti uzkavēties pasākumā un baudīt tumšās mūzikas notis, vispopulārākā DJ Spotify izpildījumā. (*BYOB)

Iniciatīva – NAGLA ir Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares domubiedru rīkots pasākums, kas radīts ar mērķi izcelt studentu glezniecības jaunradi, uzrādot šīs mākslas pamatdisciplīnas laikmetīgo fleksibilitāti. NAGLA, turpina būt vieta citādajam, aktuāliem jautājumiem un degsmē balstītām idejām, kuras radušas izpausmi glezniecības medijā.

Pasākuma norisi atbalsta Latvijas Mākslas akadēmija un LG Electronics.