Meklēt
Izvēlne

Jauno modes mākslinieku konkurss “Habitus Baltija 2011”

Par labāko skolas titulu jauno modes mākslinieku konkursā šogad sacentās 9 skolas, un šogad to ieguva Latvijas Mākslas akadēmija!

Par labākās skolas titulu šogad sacentās 9 augstskolas :
Latvijas Mākslas akadēmija (LMA), Rīgas Tehniskā universitāte, Igaunijas Mākslas akadēmija, Viļņas Mākslas akadēmija (Lietuva), Viļņas Mākslas akadēmijas Telšu Mākslas fakultāte (Lietuva), Lietišķo zinātņu universitāte "Novia" (Somija), A. M. Širokova Laikmetīgās zinātnes institūts (Baltkrievija), Krakovas Mākslas un modes dizaina skola (Polija) un Mimar Sinan tēlotājmākslas universitāte (Turcija).
Latvijas Mākslas akadēmija konkursā piedalījās modes mākslas nodaļas studenti:
Sabīne Skarule ar kolekciju „Būris",
Arvils Linde ar kolekciju „Rītausma" un
Inga Tauriņa ar kolekciju „Telegramma ornitologam".

Balvā Latvijas Mākslas akadēmija ieguva metālmākslinieka Māra Šustiņa veidoto "Habitus Baltija" statueti un sertifikātu dalībai prestižā modes konkursa "Meļņica Modi" finālā Baltkrievijā vienam skolas pārstāvim.
Konkursa mērķis ir atklāt jaunus talantus, atbalstīt jaunos modes māksliniekus un sniegt iespēju bagātināt pieredzi, veicinot ideju un zināšanu apmaiņu starp modes māksliniekiem un nozares profesionāļiem.
Kolekciju oriģinalitāti, izstrādājumu kvalitāti un stilu, kā arī atbilstību konkursā pieteiktajām kategorijām vērtēja starptautiska žūrija, ko vadīja pasaulē atzītais modes eksperts, pazīstamā modes portāla www.notjustalabel.com dibinātājs Stefans Zīgels (Stefan Siegel) no Lielbritānijas. Žūrijā bija pārstāvēti nozares profesionāļi, akadēmiskie mācībspēki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ungārijas, Turcijas, Polijas un Somijas, tostarp arī LMA modes katedras vadītājs Aigars Bikše, žurnāla "DEKO" galvenā redaktore, modes blogere Agnese Kleina, pazīstamie dizaineri Mārtiņš Pūpols un Artis Štamgūts.