Meklēt
Izvēlne

Jūrkalne jauno dizaineru un mākslinieku skatījumā

No 2014. gada 10. novembra publiski pieejams Jūrkalnei veltīts dizaina plānotājs 2015. gadam, kas tapis pirmās Laikmetīgās mākslas un dizaina laboratorijas laikā.

2014.gada vasarā Jūrkalnē norisinājās mākslas un dizaina izglītības pilotprojekts „Laikmetīgās mākslas un dizaina laboratorija”. Laboratorija - vasaras skola norisinājās no 13. līdz 17. augustam Jūrkalnē. Šīs pāris dienas tika veltītas Jūrkalnes vides iepazīšanai un savu iespaidu dokumentēšanai zīmējumos, fotogrāfijās, skaņu ierakstos un intervijās, kas pakāpeniski pārtapa vizuālā materiālā par Jūrkalni. Rezultātā tapa divi produkti – dizaina plānotājs 2015.gadam un 3D datorspēle.

Iknedēļas plānotāja 2015. gadam tapšanā iesaistījās 10 autori, kas strādāja Zahara Znaidjonova, Matīsa Zvaigznes un Esmeraldas Purvišķes vadībā. Dalībnieki tika iepazīstināti ar konceptuāla grafiskā dizaina darba gaitu, un tālāk katram autoram vai autoru pārim tika dots viens mēnesis laika un uzticēts uzdevums – radīt vizuālus stāstu, ko veido telpisks šrifts (mēneša nosaukums), kā arī  ilustrāciju un fotogrāfiju sērijas, kas apspēlē gan suitu kultūras vērtības, gan Jūrkalnes iedzīvotāju pasaules uztveri un dzīvesveidu.

Datorspēles tapšanu vadīja jauno mediju mākslinieku apvienība "Trihars" (Pēters Riekstiņš, Kristaps Biters, Rihards Vītols). Datorspēles komanda, pielietojot plašu tehnoloģiju klāstu, dokumentēja Jūrkalnes vidi, kā rezultātā tapa virtuāla Jūrkalnes planēta.

Plānotājs  ir pierādījums tam, ka mūsu jaunie dizaina profesionāļi spēj intensīvā režīmā nonākt pie gaumīga, profesionāla un kvalitatīva dizaina produkta. Taču ne tikai! Konceptuālais risinājums atklāj uztveres dziļumu un spēju interpretēt lokālas vērtības mūsdienīgā veidolā. Kāda tam nozīme? Pirmkārt, dizains ir ne tikai resurss dzīves kvalitātes sajūtas veidošanai. Otrkārt, šāda veikta projekti, kuru rezultātā tiek aktualizēta reģionu vērtība, ir viens no resursiem, kā mazināt distanci starp Rīgu kā vesternizēto Latvijas daļu un reģioniem, kas joprojām slēpj dziļu, dabai un cilvēka būtībai pietuvinātu pasaules uztveri.

Datorspēle pieejama "Trihars" mājas lapā (klikšķināt šeit)

Ieskats dizaina plānotājā pieejams sociālajā tīklā Facebook (klikšķināt šeit)  un interneta vietnē ISSUU (klikšķināt šeit).

Drukātā versija – sazinoties ar organizatoriem.

Laikmetīgās mākslas un dizaina laboratorija īstenota ar Valts Kultūrkapitāla fonda, Jūrkalnes pagasta pārvaldes un MPLAB atbalstu.


Informāciju sagatavoja:
Linda Sīle
Laikmetīgās mākslas un dizaina laboratorijas 2014 idejas autore un organizatore
Mob. tel.: 29400728
E-pasts: linda.siile(abols)gmail.com">
www.laikmetigajurkalne.lv