Meklēt
Izvēlne

PUBLISKĀS MĀKSLAS MAINĪGĀ SEJA, TREŠĀ TIEŠSAISTES SARUNU SESIJA

Vai mēs varam no jauna definēt publiskās mākslas lomu sabiedrībā, ja tās primārā funkcija vairs nav pieminēt vai godināt?

Laikā, kad muzeji un galerijas ir slēgtas un fiziska pieeja mākslas darbiem ir ierobežota, šķiet nav pārsteidzoši, ka pievēršam lielāku uzmanību mākslai publiskā telpā. Centrālā Sentmārtinas mākslas un dizaina koledža (CSM) un Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbības projekta ietvaros rīkos publisko sarunu sēriju, kurā tuvplānā tiks skatīta vēsture un konteksts no katras institūcijas perspektīvas. Katrā sarunā uzstāsies uz sarunu pieaicināts vieslektors no Lielbritānijas un Latvijas, kuri kopā ar maģistrantūras studentiem pievērsīsies abu valstu atšķirību un paralēļu meklējumiem publiskās mākslas tradīcijās. Pētot katras sarunas galveno tēmu un apvienojot idejas par norisēm Eiropas dažādajos punktos, tiks veidotas kopīgas atbilžu variācijas.

Trešā diskusija norisināsies 25. februārī plkst. 16:00 pēc Latvijas laika (plkst. 14:00 pēc Londonas) un tās tēma “Aktīvisms: politiskās mākslas spēks” būs veltīta savstarpējo sakarību meklējumiem starp publisko mākslu un aktīvismu, kuras auditorijas piesaistīšanai, izmanto publisko telpu, lai gan tradicionālās publiskās mākslas konstrukcijas bieži ir pretrunā ar aktīvisma tūlītējo un politiski izaicinošo raksturu. Kādi jauni risinājumi pēdējos gados ir radīti, kas ļautu abām sfērām darboties tandēmā un kādi izaicinājumi ceļā uz politiski izaicinošu publisko mākslu turpina pastāvēt?  

Sarunas līderi: Krista Burāne un Esi Ešuna (Esi Eshun)

Tiešsaistes diskusija vietnē Zoom
25. februāris plkst.16:00

Zoom saite: https://us02web.zoom.us/j/89444688667?pwd=R2JsLzZTbUtCRHgyL2NvWWFobENsdz09
ID: 894 4468 8667
Parole: 301143

Sarunas valoda: angļu, dalība bez maksas