Meklēt
Izvēlne

Kalnciema kvartālā būs skatāma Gunas Pogas personālizstāde “Egle Vulgaris”

No 2015. gada 11. jūnija līdz 27. jūnijam Kalnciema kvartālā, “Xcelsior” vasarnīcā būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas absolventes Gunas Pogas personālizstāde “Egle Vulgaris”. Visi laipni gaidīti izstādes atklāšanā 10. jūnijā plkst. 17.00!

Latviešu paruna vēsta, ka “rati jākaļ ziemā, bet kamanas vasarā”, tāpēc jaunā māksliniece interesentus iepazīt egli aicina tieši tagad - vasaras saulgriežu laikā.

Izstāde “Egle Vulgaris” ir jaunās dizaineres pirmā personālizstāde, kurā autore pēta egles kā materiāla pielietojumu dizainā, kā arī laikmetīgajā un tradicionālajā etnogrāfijā. Dizaineres interesi par latviešiem izsenis labi zināmo materiālu rosinājusi iepriekšējā pieredze - darbs pie egles tēla veidošanas vides objektos. Guna Poga rīdziniekiem līdz šim ir zināma kā pilsētvides objektu “Eglītes liksta”, “Svētku Vainags” un “Ganu Ceļš” autore. Izzinot egles izmantošanas daudzpusīgās iespējas, Gunas mīlestība pret materiālu tikai pieaugusi un rezultējusies izstādē apskatāmajos mākslas darbos, kas interaktīvi egles fenomenu skatītājiem atklāj no jauna.

Izstāde ir arī jaunās mākslinieces kvalifikācijas darba daļa, iegūstot maģistra grādu. Darba vadītāja, Mākslas akadēmijas asociētā profesore Barbara Ābele komentē:„Gunas darbs ir tēlojums ar dažādām ainiņām no egles koka dzīves, pētot to tuvplānā, racionālā un iracionālā formātā, pievēršot mūsu uzmanību egles nemainīgajam lietas koka aspektam nesezonā – vasaras saulgriežos, vienlaicīgi rosinot pārdomāt ikvienam savu līdzdalību turpmākajā eglītes ekspluatācijā ziemas saulgriežu laikā. Apmeklētājiem savas asprātības pašapliecinājumam izstādē būs iespēja mijiedarboties ar egles asajām lapām-skujām. Nāciet un iepazīstieties ar abām, jo viņas ir divas – Guna un Egle.”

Guna Poga 2013. gadā saņēma „Mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā”, kuras mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentus, piešķirot viņiem stipendijas. Katru stipendiju veido naudas piešķīrums līdz atbilstošās studiju programmas sekmīgai pabeigšanai, studiju braucienu finansēšana stipendijas saņemšanas periodā un grants studenta darbu izstādei un publikācijai, pabeidzot studijas Mākslas akadēmijā.


Norises vieta:
Dizaina salons „Xcelsior vasarnīca”
Kalnciema iela 37

Darba laiks:
Pirmdiena – piektdiena: plkst. 11.00 – 19.00
Sestdiena: 11.00 – 17.00