Meklēt
Izvēlne

Kalnciema kvartālā notiek ikgadējās "Mākslas medības"

Kalnciema kvartālā no š.g. 3. līdz 31. martam sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju notiek ikgadējās „Mākslas medības” – jauno mākslinieku darbu izstāde un pārdošana. Visi laipni aicināti apmeklēt medības gan tradicionālo Kalnciema ielas tirdziņu ietvaros, gan ikdienā! 

„Mākslas medības” ir Kalnciema kvartāla un Latvijas Mākslas akadēmijas sadarbības pasākums, kas kalpo kā jauno mākslinieku popularizēšanas platforma, nodrošinot mākslas darbu pieejamību plašam interesentu lokam. „Mākslas medību” atklāšanā, kas notika š.g. 3. martā, Kalnciema kvartāla un Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji kopīgi izvēlējās vienu mākslinieku, kuram tika piešķirta galvenā izstādes balva. Brāļu Dambergu un Mākslas akadēmijas prorektora Kristapa Zariņa izvēle bija saskanīga, un balva - iespēja Kalnciema kvartālā vēl šī gada ietvaros rīkot personālizstādi - aizceļoja pie jaunās mākslinieces, Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares maģistrantūras studentes Adriānas Vīgneres.

Pirmo „Mākslas medību” laikā 2011. gada martā apmeklētāju uzmanībai tika piedāvāti aptuveni 300 dažādi darbi, kurus radījuši gan starptautisku atzinību guvuši mākslinieki, gan vēl pavisam nepazīstami vārdi. „Mākslas medības” guva plašu atsaucību sabiedrībā un, līdzīgi kā gadatirgū „Jarmarka”, cilvēki steidzās iegādāties sev tīkamās gleznas, kā arī pirmie uzminēt, kuri autori būtu labs ieguldījums nākotnē. Šogad medībās piedalās vairāk nekā 40 Mākslas akadēmijas studentu, un darbu skaits pārsniedz četrus simtus.

Eksponēto un iegādei pieejamo mākslas priekšmetu kolekcija regulāri tiks papildināta ar arvien jauniem darbiem par salīdzinoši pieejamām cenām. „Mākslas medības” būs atvērtas Kalnciema kvartāla tirdziņos (3., 17., 31. martā) un ikdienā – Vīnu veikala zālē un Izstāžu mājā (otrdien-piektdien 16:00 - 22:00, sestdienās 12:00 - 22:00) Kalnciema ielā 35, Rīgā.

Kalnciema kvartāls ir Rīgas pilsētas daļa Kalnciema un Melnsila ielu krustojumā – viens no Rīgas koka arhitektūras „trim vaļiem”, vārti no lidostas uz Rīgu. Ar regulārajiem un atraktīvajiem tirdziņiem, mūzikas pasākumiem un vīnu veikalu kvartāls pulcina gan lielus, gan mazus jau vairāku gadu garumā.

Neliela foto galerija no „Mākslas medību” atklāšanas pasākuma aplūkojama šeit (klikšķināt te) un lielāka galerija no 3. marta tirdziņa šeit (klikšķināt te).

Sekojiet līdzi Kalnciema kvartāla programmai: www.kalnciemaiela.lv, facebook.com/kalnciemaiela, twitter.com/kalnciemaiela.

Kontaktinformācija:
Una Meiberga
Mob. tel.: +371 29402027
E-pasts: una.meiberga(abols)gmail.com">