Meklēt
Izvēlne

Kalpaka ballē izsolīti divi Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi

2014. gada 1. martā piecas latviešu studentu korporācijas, kuru biedri bija Kalpaka bataljona Studentu rotas karavīri, kopā ar pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fondu un Rīgas Latviešu biedrību rīkoja tradicionālo labdarības sarīkojumu – Kalpaka balli.

Šā gada balles mērķis bija saistīts ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. NBS vienības starptautiskās operācijās piedalās no 1996. gada. Pildot dienesta pienākumus, Latvija ir zaudējusi septiņus savus karavīrus. 2014. gada Kalpaka balles mērķis bija ziedot līdzekļus kritušo karavīru piemineklim, lai īpaši izceltu šo vīru vārdus Latvijas vēsturē.

Latvijas Mākslas akadēmijas Studentu pašpārvalde atsaucās balles rīkotāju aicinājumam un Mākslas akadēmijā izsludināja vienotu pieteikšanos darbu izsolei. Rezultātā tika izsolīti divi brīnišķīgi mākslas darbi – Tēlniecības apakšnozares maģistrantūras 2. kursa studentes Elīnas Vojevodas gobelēns „Saliec mani (8+?=)” un Glezniecības apakšnozares 2. kursa studentes Alises Bēržvades plenērā tapušais darbs „Ventas stāvkrasts”. Latvijas Mākslas akadēmijas Studentu pašpārvalde izsaka pateicību māksliniecēm par dalību labdarības izsolē un cer uz jauno mākslinieku atsaucību nākošajā gadā.

Balles bagātā vēsture aizsākās jau 1922. gadā, simboliski noslēdzot Brīvības Cīņu posmu un svinot pirmās Latvijas atbrīvošanas kaujas. Mūsdienās balle turpina pirmskara laika tradīcijas. Tā ne tikai mudina sabiedrību pieminēt savus varoņus un izvērtēt patriotisko vērtību lomu valsts un katra tās pilsoņa dzīvē. Balles ienākumi paredzēti ziedojumiem, lai atbalstītu projektus, kas padara Latviju daiļāku un tās vēsturi bagātāku. Iepriekšējos gados ziedojumi tika veltīti O. Kalpaka pieminekļa Rīgā izveidošanai, pulkveža piemiņas vietu Latvijas novados atjaunošanai, I. Selecka dokumentālās filmas „Septiņi spoži gadi” tapšanai, Rīgas Latviešu biedrības vēsturisko komisiju darbības atjaunošanai, kā arī Jaņa Rozentāla veidotā ciļņa virs ieejas Māmuļā atjaunošanai un Latvijas valsts nodibināšanai veltītās piemiņas plāksnes pie Latvijas Nacionālā teātra ēkas atjaunošanai.

Allaž svinīgo un patīkamo gaisotni ballē nodrošināja Nacionālo bruņoto spēku orķestris. Balles viesiem ir iespēja satikt un iepazīt dažādus cilvēkus – korporāciju biedrus, bruņoto spēku pārstāvjus, diplomātisko korpusu, valsts institūciju pārstāvjus, mācībspēkus un profesorus, sabiedrībā pazīstamus un ievērojamus cilvēkus. Kalpaka balle ir kļuvusi par vietu, kur visi ir līdzīgi, labi pavada laiku un gūst prieku, ziedojot un baudot lielisku sabiedrību.