Meklēt
Izvēlne

Kaspara Zariņa izstāde “Tiešraide” galerijā “Daugava”

Galerijā “Daugava” būs aplūkojama mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Kaspara Zariņa personālizstāde “Tiešraide”. Izstādes atklāšana – 2015. gada 4. novembrī no plkst. 17.00 līdz 19.00.

Kaspars Zariņš stāsta par izstādi: “Savā izstādē kā pamatu izvēlējos stāstu par to, kā cilvēks spēj nolasīt dabas vēstījumu - tiešraidi - saskaņā ar savu dvēseles stāvokli un uztveres jūtīgumu.

Cilvēks uztver un sajūt dabas tiešraidi, tās pieskārienu, vērojot un ienirstot dabā, jo pats ir tās daļa. Mēs visi esam gājuši gar jūru un vienmēr mūs interesē tur atrodamās vērtības, kā gliemenes jeb pērlenes. Kā izrādās, Latvijā tās ir pat ļoti dažādas. Tās jau no bērnības esam likuši pie auss, lai dzirdētu dabas un savējo balsi.

Cits aspekts manā izstādē ir krāsa kā cilvēka un dabas viela. Tā ir un var būt daļa no pasaules matērijas, un ir mūsu domu sastāvdaļa. No vienas puses, es fiksēju mirkli, bet, no otras puses, tas transformējas krāsu tiešraidē, kļūstot dzīvs informācijas avots. Mani interesē tas, kas dzimst manas radītās gleznas iekšpusē, jo tā noteikti ir - mākslas darbs ir pasaules garīgās informācijas tiešraidījums.

Daudzslāņu gleznojums ir kā romāns ar daudzām nodaļām. Vēstījums atklājas, iedziļinoties attēlā, izēdot to ar acīm un sirdi. Darbos esmu izvēlējies pāru principu, lai parādītu to, ka viens lielums ārēji un iekšēji var būt atšķirīgs. Katrs no mums, uztverot vienu un to pašu informāciju, tulko to dažādi. Tiešraide ir vērtīga lieta, jo tajā nav iespējami labojumi. Citiem vārdiem - tu esi tas, kas tu esi.”


Galerijas darba laiks:
otrdien-piektdien: 11.00 – 18.00
sestdien: 11.00 – 17.00

Izstādes norises vieta:
Galerija "Daugava"
Ausekļa iela 1, Rīga
www.galerijadaugava.lv