Meklēt
Izvēlne

KERAMIKAS SIMPOZIJS "STROIKA"

No 17. līdz 24. septembrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Keramikas nodaļa organizē starptautisku keramikas dizaina simpoziju “STROIKA”, kurā piedalās  studenti un pasniedzēji no Latvijas, Lietuvas, Gruzijas, Francijas un Krievijas. 24. septembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls no plkst. 15.00 līdz 18.00 būs skatāma simpozija darbu pop-up izstāde.

Šī gada simpozija tēma STROIKA aicina māksliniekus veidot arhitektoniskus darbus keramikas materiālā, šādi pievēršot uzmanību materiāla daudzfunkcionalitātei, kā arī mākslinieciskās izpausmes iespējām. STROIKA jeb būvlaukums simboliski ir kaut kā jauna priekšnojautas, tam piemīt rūpīgs plānojums un neatlaidība izpildē. STROIKA ir process, kas rada, tā ir radošā darbība, kas kulminējas arhitektūrā un dizainā. Arī LMA īpašumā – J.Kugas celtajā mājā Ikšķilē – notiek rekonstrukcijas un restaurācijas darbi – bet mājas pagalmā simpozija dalībniekiem būs iespēja izmēģināt divas dažādas malkas apdedzināšanas tehnoloģijas.

Iedvesmojoties no šādām jaunām sākotnēm, katrs simpozija dalībnieks veidos savus arhitektoniskos dizaina objektus. Tie var būt gan funkcionāli priekšmeti, gan dekoratīvi objekti, gan kritiski darbi, kurus vienos STROIKA – kopējs būvlaukums un pieejamie materiāli.

Neatņemama STROIKAS sastāvdaļa ir arī viedokļu apmaiņa par labākajiem paņēmiem darbā ar materiālu. Tā ir unikāla iespēja jaunākiem māksliniekiem vērot pieredzējušākos darbībā, kā arī, saskaroties dažādu valstu tradīcijām, izaicināt vispārpieņemtās normas "pieredzējušāko" dalībnieku prātos.

Simpozija pop-up izstāde 24. septembrī LNMM izstāžu zālē Arsenāls, līdzīgi atvērto durvju dienām jaunajos mājokļos ļaus skatītājam uz mirkli izjust šo objektu atmosfēru, apsvērt to īpašības un reflektēt par to, kāda šiem objektiem ir paredzamā nākotne. Izstāde kā tikko pabeigts dzīvojamais kvartāls – tikai no nākotnes iedzīvotājiem ir atkarīgs tā liktenis.

Starptautiskā keramikas dizaina simpozija norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Plašāka informācija:
Astra Šēnberga
T. 29490132