Meklēt
Izvēlne

Kļūsti par Japānā izdotās latviešu pasakas grāmatas ilustratoru!

Rūjienas sadraudzības pilsēta Higašikava, kas atrodas Japānas ziemeļos Hokaido prefektūrā, 2015.gada pavasarī plāno izdot latviešu tautas pasakas „Par stirnu pārvērstā princese” bilžu grāmatu japāņu, angļu un latviešu valodās. Projekta mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt japāņus ar latviešu tautas pasaku, kas izlolota cauri senatnei, tādējādi padziļinot interesi un sapratni par Latviju.

Grāmatas ilustrāciju veidošanai tiks izvēlēts viens autors no Latvijas, kuru atlasīs īpaši izveidota vērtēšanas komisija. Autoram tiks apmaksāts ceļojums uz Japānu, kā arī pasniegta naudas balva. Šī būs jau otrā latviešu pasaku sērijas (kopā tiek plānoti 3 izdevumi) grāmata.

Grāmatas formāts – A4 izmērs, cietos vākos, krāsaina, 24 lappuses.

Projekta īstenotājs – Kanto Gakuin universitātes profesors Gendžiro Ito.

Pasakas teksts pieejams: http://valoda.ailab.lv/folklora/pasakas/gr04/0402901.htm 


Projekta atbalstītāji:
Rūjienas novada pašvaldība, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.


Informācija ilustratoru pretendentiem:
- Projekta īstenotājs sagaida no konkursa pretendenta vienu (var būt līdz divām) iecerētās grāmatas priekšējā vāka ilustrāciju pasakai “Par stirnu pārvērstā princese”.

- Vērtēšanas komisijas izvēlētās labākās vāka ilustrācijas autoram tiks uzticēts ilustrēt visu grāmatu (plānotas 20 ilustrācijas).

- Autors tiks ielūgts uz Japānu, sedzot ceļa un izmitināšanas izmaksas. Par ilustrācijām tiks pasniegta naudas balva 100 000 Japānas jenu apmērā. Ilustrāciju autortiesības tiks nodotas projekta autoram – Higašikavas pilsētas pašvaldībai.

- Vāka ilustrāciju kopā ar e-pastā iekļautu vārdu, uzvārdu, vecumu, kontaktinformāciju (telefona numurs, e-pasta adrese), kā arī īsu sasniegumu/pieredzes aprakstu vai CV angļu valodā lūdzam adresēt profesoram Gendžiro Ito un sūtīt uz e-pasta adresi: gito(abols)kamashun.co.jp">.

- Pieteikšanās termiņš: 2014. gada 25. novembris.

- Vērtēšanas rezultāti tiks paziņoti līdz 2014.gada 28. decembrim uz iesūtīto e-pasta adresi.


Kontaktpersona jautājumiem, papildus informācijai:
Krista Bogdānova (Higašikavas pilsētas dome, starptautisko attiecību koordinatore)
E-pasts: bogdanova.krista(abols)gmail.com">, TEL: +81 166-82-2111, FAX: +81 166-82-3644