Meklēt
Izvēlne

Konference “Galvenās grafikas attīstības tendences mūsdienās”

Piektdien, 11. novembrī plkst. 16:00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā noritēja biedrības "Grafikas kamera" rīkota konference "Galvenās grafikas attīstības tendences mūsdienās".

Latviešu valodā vērojama tieksme improvizēti izstrādāt, variēt un papildināt terminus grafikas jēdzienu nosaukšanai un definēšanai. Tas rada nekonsekvenci un neskaidrības. Šo tendenci veicina profesionālu, terminus normējošu dokumentu trūkums un niecīgais grafikas jautājumiem veltīto zinātnisko publikāciju daudzums latviešu valodā. Labu terminu raksturo precizitāte, viennozīmīgums un kontekstneatkarīga, arī īsums. Mākslinieks Valdis Villerušs savā ziņojumā analizēja dažas tipiskas grafikas terminu lietošanas variācijas, kļūdas un nekonsekvences.

Mākslinieks Guntars Sietiņš sniedza ieskatu laikmetīgās grafikas attīstībā, stāstot par konvenciālo grafikas tehniku un jauno mēdiju sintēzi, grafikas mākslas koncepta maiņu un citu mākslas veidu pieredzes izmantošanu grafikā.

Māksliniece Ilze Lībiete iepazīstināja ar biedrības "Grafikas kamera" galvenajām attīstības tendencēm no dibināšanas brīža līdz mūsdienām, tās ietekmi uz grafikas mākslu.

Jaunā grafiķe Ausma Šmite analizēja hipsteru subkultūras uzplaukuma ietekmi uz laikmetīgo mākslu un tās skatītāju, iztirzājot tēmu "Grafika - DIY" (DIY - Do It Yourself - Dari pats).

Mākslas vēsturniece Antra Priede, tematiski izvērtējot pēdējās piecgades jauno grafiķu izstādes, salīdzinot to, kas tiek rādīts izstādēs ar pašu mākslinieku eksponēšanās uzstādījumu, uzdeva provokatīvu jautājumu: Vai jaunie grafiķi lasa grāmatas? Tā bija kā atsauce uz iepriekšējā konferencē izskanējušajiem problēmjautājumiem.

Konferenci vadīja māksliniece Ieva Nagliņa.

Konference notika piektdien, 11. novembrī, Mākslinieku savienības galerijā plkst. 16:00 (noslēgums plkst. 19:30).

Laikus piesakoties, iespēja iegūt sertifikātu ar apliecinājumu par dalību konferencē.

Pasākumu atbalsta - radio Naba un Copy Expert.

Sīkāka informācija:
ievanaglina(abols)gmail.com">
Mob. tel.: +371 26474739