Meklēt
Izvēlne

Konkursa "SEB stipendija glezniecībā" izstāde

Latvijas Mākslas akadēmijas aulā no 2012. gada 28. aprīļa līdz 24. maijam notiek konkursa „SEB stipendija glezniecībā” izstāde, kurā būs aplūkojami jauno mākslinieku glezniecības darbi. Konkursā, kas SEB bankas un Latvijas Mākslas akadēmijas sadarbības ietvaros tiek rīkots jau piekto reizi, šoreiz piedalās 56 jaunie mākslinieki ar 76 glezniecības darbiem.

Ekspozīcijai noslēdzoties, š.g. 24. maijā plkst. 18:00 tiks paziņoti konkursa rezultāti un notiks stipendiāta svinīgā apbalvošana. SEB stipendija glezniecībā konkursa laureātam sniedz iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju 1200 Ls vērtībā.

Turpinot iedibināto tradīciju, arī šoreiz skatītājiem, kuri viesosies izstādē, būs iespēja ietekmēt konkursa norisi, izstādes gaitā nobalsojot par sev tīkamāko gleznu. Vislielāko apmeklētāju atzinību ieguvušais mākslinieks saņems skatītāju simpātijas balvu. Iepriekšējā konkursā apmeklētāju augstāko vērtējumu ieguva Glezniecības apakšnozares studente Laimdota Steķe par darbu „Vieta un laiks”.

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs: „SEB stipendijas glezniecībā konkurss vienmēr ir bijis gaidīts notikums Mākslas akadēmijā, kas ik reizi piesaista lielu dalībnieku skaitu. Nozīmīgi, ka iespēja pretendēt uz stipendiju un parādīt savas spējas glezniecībā ir visu mākslas nozaru studentiem. Latvijas talanti glezniecībā ir bijuši spēcīgi jau kopš Purvīša laikiem, un konkursā iesniegto darbu kuplais skaits un demonstrētā meistarība apliecina šī tēlotājas mākslas veida augsto līmeni arī mūsdienās. Vēlos pateikties visiem konkursa dalībniekiem par aktīvo dalību, kā arī mūsu ilggadējam partnerim – SEB bankai – par izcilo sadarbību.”

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols: „Trīs nedēļu garumā mums ir iespēja būt aculieciniekiem jauno glezniecības talantu uzplaiksnījumam Latvijas Mākslas akadēmijā aplūkojamā izstādē "SEB stipendija glezniecībā." Individuāls pasaules redzējums, oriģinalitāte un talants, caur kuru mākslinieki sevi piesaka, ir tuvi mūsu bankas darbības principiem – individuāla attieksme pret klientu, arvien inovatīvu risinājumu ieviešana un profesionalitāte ikdienā. Apzinoties nepārtrauktas attīstības nozīmi kā organizācijas, tā indivīda dzīvē, esam gandarīti piešķirt SEB bankas balvu vienam no glezniecības jaunajiem talantiem, kurš iegūs iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm, lai pilnveidotu un noslīpētu sava radošā talanta šķautnes”.

Konkursa „SEB stipendija glezniecībā” žūrijas komisijā šogad piedalās Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs, Glezniecības katedras vadītājs prof. Ivars Heinrihsons, Glezniecības katedras pasniedzēja asoc. prof. Ieva Iltnere, Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas katedras pasniedzēja doc. Aiga Dzalbe, prorektors studiju un zinātniskajā darbā prof. Andris Teikmanis, Mākslas akadēmijas Studentu pašpārvaldes vadītāja Sanita Balode, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, žurnāla „Studija” galvenā redaktore Līga Marcinkeviča, gleznotāja Agnese Stabiņa, SEB bankas Private Banking vadītāja Santa Purgaile un SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

Iepriekšējais konkurss „SEB stipendija glezniecībā” norisinājās 2011. gada novembrī, kad stipendiju, konkurējot ar 70 studiju biedru iesniegtajiem 117 glezniecības darbiem, saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares studente Elza Sīle par gleznu „S_p34”. „Augustā, pateicoties „SEB stipendijai glezniecībā” un tās organizētājiem, plānoju doties intensīvā informācijas uzsūkšanas ceļojumā, kas reģionāli sevī ietver Beļģiju, Nīderlandi, nedaudz Rietumvācijas, kā arī Londonu un Parīzi. Par uzturēšanās vietu esmu izvēlējusies Antverpeni, iepriekšminētos reģionus apceļošu ar ātriem un lētiem vilcieniem. Mākslas muzeji, galerijas, arhitektūras objekti un īss ieskats pilsētvidē ir ceļojuma galamērķi. Ceru, ka tas paplašinās manas domāšanas robežas. Liels paldies par iespēju, un lai tā turpinās! Šāds stipendijas formāts, manuprāt, ir veiksmīgs,” savos plānos un konkursa vērtējumā dalās rudenī aizvadītās „SEB stipendijas glezniecībā” laureāte Elza Sīle.

Konkursa „SEB stipendija glezniecībā” izstādes autors: gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas Doktorantūras programmas students Jānis Dukāts.

Darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11:00 - 18:00
Ceturtdien: 11:00 - 19:00
Pārtraukums: 14:30 – 15:00
Pirmdien, svētdien: slēgts

Izstāde būs slēgta arī š.g. 1. un 4. maijā.

Ieeja bez maksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga