Meklēt
Izvēlne

Konkursa "Gada balva dizainā 2012" izstāde

Latvijas Dizaineru savienība (LDS) aicina apmeklēt profesionālā konkursa „Gada balva dizainā 2012” labāko iesniegto darbu izstādi, kas norisināsies no 4. līdz 7. oktobrim BT1 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, izstādes „Baltic Furniture 2012” ietvaros. 

Jau piekto gadu Latvijas Dizaineru savienība organizē konkursu „Gada balva dizainā”, kurā savus darbus tiek aicināti iesniegt ne tikai dizaineri, bet arī dizaina pasūtītāji. Šogad pārstāvētās dizaina kategorijas ir Interjeru dizaina, Vides dizains, Modes un tekstila dizains, Foto dizains, Rūpnieciskais dizains, Grafiskais dizains, kā arī Neformālais dizaina konkurss „TU RĪGA”, kurā savu roku dizaina radīšanā varēja izmēģināt ikviens.

Pavisam šogad tika pieteikti 149 darbi, kas ir par gandrīz piecdesmit procentiem vairāk nekā pērn. Visplašāk pārstāvētā dizaina kategorija ir Industriālais dizains, kurā ir iesniegti pavisam 54 darbi, otrā vispopulārākā dizaina kategorija ir Interjera dizains ar 26 projektiem, vides dizainam pieteikti 22, bet modes un grafiskajā dizainā 16 darbi. Konkursa izstādē „Gada balva dizainā 2012” tiks pārstāvētas arī piecas augstskolas: Latvijas Universitātes, Liepājas Universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas, Baltijas Starptautiskās akadēmijas, Rēzeknes Augstskolas, kā arī septiņas Latvijas mākslas skolas.

Šobrīd notiek darbu vērtēšana un galveno balvu ieguvēji tiks nosaukti apbalvošanas ceremonijā 5. oktobrī 18:00, kas norisināsies BT1 izstāžu zālē.

„Gada balvas dizainā 2012” mērķis ir noteikt izcilākos divu pēdējo gadu dizaina sasniegumus Latvijā, apzināt un popularizēt kvalitatīvākos projektu risinājumus Latvijas rūpnieciskajā un unikālajā dizainā, kā arī atzīmēt labākos interjera dizaina projektus, Latvijas produktu dizainu, to autorus un izpildītājus, kā arī sekmēt radošās industrijas attīstību.

Konkursu „Gada balva dizainā 2012” organizē Latvijas Dizaineru savienība sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Apbalvošanas ceremoniju atbalsta Festivāls PESTIVĀLS, pasākumu aģentūra Magic FIB un KNAUF.

LDS aicina sekot līdzi informācijai par konkursu un dizaina aktivitātēm gan Latvijā, gan pasaulē LDS mājas lapā www.design.lv, kā arī sociālajos tīklos!