Meklēt
Izvēlne

Konkursā par Simtgades alejas izveidi pie Latvijas Nacionālā teātra uzvarējis LMA Dizaina nodaļas vadītājs, profesors Holgers Elers

Skici ar nosaukumu „Laika priekškars” par labāko no 26 iesniegtajiem priekšlikumiem atzinusi žūrija, kurā darbojās pašvaldības, mākslas un kultūras mantojuma eksperti. Holgera Elera ideja paredz starp alejas kokiem veidot divarpus metrus augstu laika līniju ar Latvijas un Latvijas Nacionālā teātra vēsturē nozīmīgiem gadskaitļiem.

Žūrijas loceklis, Kultūras ministrijas eksperts Jānis Dripe, par uzvarētāju projektu izteicies, ka: „Tas, ko piedāvā pirmās vietas ieguvējs, mums imponēja, pirmkārt, ar to, ka idejai ir tieša saistība ar teātri, ar teātra vēsturi. Ir šis priekškara motīvs, arī Latvijas vēstures ceļa motīvs, un autors piedāvā veselu skaitļu rindu ar zīmīgiem datumiem Latvijas vēsturē. Kas mums liekas simpātiski, ka šī ideja ir koncentrēta uz aleju, un tai ir iespējams turpinājums. To var attīstīt tālāk, parka virzienā. Šajā ziņā tā ir nefiksēta, ilglaicīga ideja, kas piederēs ne tikai šim brīdim, bet arī Latvijas nākotnei.”

Iesniegtos skiču darbus vērtēja konkursa komisija, kuras sastāvā ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas priekšnieks Juris Dambis, Kultūras ministrijas eksperts Jānis Dripe, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora vietnieks Rihards Rusins un Arhitektu nodaļas vadītāja Arta Goldberga. Konkursa komisijas priekšsēdētājs ir Rīgas domes Īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Simtgades aleju ir plānots izveidot teritorijā no Latvijas Nacionālā teātra ēkas austrumu fasādes līdz Pilsētas kanālam, ietverot arī teritoriju līdz ēkai Kronvalda bulvārī 4 - kādreizējai Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes ēkai.