Meklēt
Izvēlne

Konkurss par labāko Ziemeļvalstu un Baltijas Jaunā mākslinieka titulu

Šonedēļ ir sācies tiešsaistes balsojums konkursā par Ziemeļvalstu un Baltijas Jaunā  mākslinieka balvu (Nordic & Baltic Young Artist Award), kura mērķis ir noteikt spožākos jaunos talantus Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā. Par labākā jaunā mākslinieka titulu un sabiedrības simpātijām šogad  sacenšas 95 jaunie talanti - 13 no Latvijas, 20 no Igaunijas, 37 no Lietuvas un 25 no Somijas. Galvenās balvas ieguvēju izraudzīsies starptautiska žūrija, taču tiešsaistes balsojumā ikviens mākslas cienītājs ir aicināts līdz 21.oktobrim konkursa vietnē nbyaa.eu balsot par savu iecienītāko jauno talantu.

Tiešsaistes balsojuma uzvarētājs iegūs naudas prēmiju 500 eiro apmērā, savukārt starptautiskas žūrijas izvēlētam uzvarētājam tiks piešķirta naudas prēmiju 2000 eiro  apmērā, ko  nodrošina AS Capitalia, vadošais mazo un vidējo uzņēmumu finansētājs Baltijā. Godalgu ieguvēji tiks paziņoti 25. oktobrī, apbalvošanas ceremonijā Rīgā, Latvijas Mākslas akadēmijā.  

“Gan biznesā, gan mākslā visgrūtākais ir tieši sākums, kad nepieciešams kāds atspēriena punkts un atbalsts iecerētās vīzijas un idejas iedzīvināšanai. Tāpēc Capitalia, līdzīgi kā biznesā palīdzot augt dažādiem uzņēmumiem, vēlas atbalstīt jauno mākslinieku radošos centienus uzsākt veiksmīgu profesionālo darbību. Protams, izšķiroša ir arī sabiedrības interese par norisēm mākslas jomā, tāpēc aicinu ikvienu iepazīties un nobalsot par sev tīkamāko jauno mākslinieku,” norāda Juris Grišins AS Capitalia vadītājs. 

Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balva atspoguļo šī brīža situāciju laikmetīgās mākslas jomā un sniedz ieskatu nākotnes mākslas pasaulē. Šī balva izveidota, lai profesionālo vidi un plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar jaunākās paaudzes māksliniekiem un atbalstītu to profesionālo darbību. Bez gleznām un zīmējumiem konkursā tiks vērtēti arī video mākslas darbi, instalācijas un performances.

2018. gada Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balvas starptautiskajā žūrijā ir Andris Vītoliņš (Latvijas Mākslas akadēmija), Anna-Kaisa Rastenbergere (Uniarts Helsinki), Jurijs Dobriakovs (Viļņas Mākslas akadēmija), Keiu Krikmans (Igaunijas Mākslas akadēmija) un Andra Orna (laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu).

Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balva, kas aizsākās 2016. gadā, apkopo labākos darbus no absolventu skatēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā vienotā platformā, tādējādi šo mākslas darbu izlasi padarot redzamāku Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona kolekcionāriem, kuratoriem un mākslas mīļotājiem, kā arī vienlaikus atbalstot jaunāko mākslinieku paaudzi viņu profesionālajos centienos. Balvu koordinē laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Viļņas Mākslas akadēmiju un no 2018. gada – arī Helsinku Mākslas akadēmiju.