Meklēt
Izvēlne

Konkurss par Latvijas autoru dalību izstādē "Grafika-S"

Rīgas Mākslas Telpa un biedrība „Grafikas kamera” izsludina konkursu laikmetīgās grafikas mākslas izstādei „Grafika-S”. Darbus pieteikt konkursam var līdz 2013. gada 31. martam.

Konkursam var pieteikties visi Latvijā dzīvojoši un strādājoši mākslinieki, noteiktajā termiņā iesniedzot vienu darbu vai darbu ciklu.

Grafika tradicionāli ir mākslas darbs, kas iegūts, veicot novilkumu no plates, kurā zīmējums veidots kādā no grafikas tehnikām. Laikmetīgā grafika ietver ne tikai tradicionālu grafikas tehniku lietojumu, bet arī konceptuālas mākslas formas, paplašinot grafikas jēdzienu. Izstādes konkursā var pieteikt grafikas darbus, animāciju (kas balstīta grafikā) un konceptuālus darbus. Nedrīkst iesniegt mācību darbus.

Izstāde, kura norisināsies Rīgas Mākslas Telpā no 2013. gada 14. novembra līdz 2014. gada 5. janvārim, būs plašs un izzinošs ieskats mūsdienu grafikas mākslā Latvijā, tās misija ir meklēt un parādīt grafikas tehniku un laikmetīgās mākslas saskares punktus.

Iesniegtos mākslas darbus divos posmos izvērtēs starptautiska žūrija, tās sastāvā būs Ričards Noiss (Richard Noyce), laikmetīgās grafikas teorētiķis, Jūlija Frīdriha (Dr. Julia Friedrich), Ludviga muzeja Grafikas kolekcijas kuratore un no Latvijas ekspertiem Guntars Sietiņš, mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras vadītājs, Ilze Lībiete, māksliniece un biedrības „Grafikas kamera” biedre un Inga Šteimane, mākslas zinātniece un Rīgas Mākslas Telpas kuratore. Izstādes konkursa galvenā balva – 2000 Ls, un divas balvas 1000 Ls vērtībā.

Pilns konkursa nolikums un darbu iesniegšanas apraksts ir pieejams Rīgas Mākslas Telpas mājaslapas jaunumos artspace.riga.lv (tieša pieeja http://ej.uz/grafi).

Lai saņemtu pieteikuma veidlapu vai uzzinātu vairāk par konkursa nolikumu, rakstiet laima.rudusa(abols)riga.lv">.