Meklēt
Izvēlne

LATVIJAS RADOŠĀS AUGSTSKOLAS APVIENOJAS PROJEKTĀ "MALKA" 2019

Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Mūzikas akadēmija un Latvijas Kultūras akadēmija apvienojas kopprojektā MALKA


Kopprojekta MALKA mērķis ir veicināt Latvijas radošo augstskolu studentu sadarbību, radot jaunus mākslinieciskus tandēmus un sadarbības grupas. 2019./2020.mācību gadā projektā līdzās režisoriem, mūziķiem, grafiķiem, piesaistīti arī Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšanas 1. kursa studenti, kuri palīdz procesa organizēšanā, tādējādi arī paši gūstot praktisku pieredzi.

Vērienīgajā projektā kopā piedalās 60 radošo augstskolu studenti, kas mācību gada pirmā semestra laikā veidos kopīgu dejas, mūzikas un vizuālās mākslas etīžu uzvedumu.

Etīžu skates pirmizrāde paredzēta 2019. gada 23. novembrī plkst. 17.00 Latvijas Mākslas akadēmijā.

Pirmās darba sesijas laikā studenti tika sadalīti grupās un izlozēja etīžu tēmas, kā arī telpu, kurā tās būs jārealizē. Šogad projekta tēmas veltītas režijai un studentu etīdes būs parafrāzes par režijā lietotiem terminiem, piemēram, virsuzdevums, mizanscēna, impulss, komēdija, drāma u.c. Katrā no deviņām radošajām grupām ir vismaz viens katra mākslas veida topošais profesionālis, tādējādi etīžu saturs būs radies, mijiedarbojoties vairākām mākslas nozarēm. Šogad projekts būs kā interaktīva pastaiga, kura norisināsies trīs dažādās Latvijas Mākslas akadēmijas telpās. 

Pirmais šāda veida projekts tika realizēts 2017./2018. mācību gadā, sadarbojoties Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras un Latvijas Kultūras akadēmijas Leļļu teātra mākslas kursam. Sadarbības rezultāts – etīžu skate MALKA LKA Teātra mājā “Zirgu Pasts”, kas guva atzinību un rezonansi abu augstskolu studentu un pasniedzēju vidū.

2018./2019. mācību gadā projekts tika paplašināts, sadarboties aicinot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza un kompozīcijas studentus, Latvijas Kultūras akadēmijas režijas studentus, Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas mākslas studentus un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentus.

Kopprojekta īstenotāji ir trīs augstskolu mācībspēki: Rūta Briede (LMA), Olga Žitluhina (LKA), Māra Ķimele (LKA), Elmārs Seņkovs (LKA), Indriķis Veitners (JVLMA). Projekta producenti: Laine Pole, Kristīne Freiberga. Plakāta autors – Mārtiņš Dziļums.

Kontaktinformācija:
Laine Pole,
e-pasts:
tel. 29111361