Meklēt
Izvēlne

Kristapa Zariņa un Augusta Zariņa gleznu un zīmējumu izstāde Valmieras muzeja Izstāžu namā

No 2012. gada 17. novembra līdz 12. decembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas prorektora Kristapa Zariņa un viņa dēla Augusta Zariņa izstāde, kuras ekspozīciju veidos piecpadsmit Kristapa Zariņa gleznas un seši Augusta Zariņa zīmējumi. 

1984. gadā, kad Kristaps Zariņš bija vēl tikai students, Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcā bija skatāma pazīstamā gleznotāja un kādreizējā Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Induļa Zariņa un viņa dēlu Kaspara un Kristapa Zariņu kopizstāde, kurā tika pārstāvēta paaudžu pēctecība. Reizē satikās brieduma spēks ar jaunības degsmi. Varētu teikt, ka vēsture atkārtojas, un šoreiz Valmierā būs aplūkojami Kristapa un Augusta Zariņu radīti mākslas darbi.

Izstādes darbu vienojošais elements ir abstrakta izteiksme. Augusta Zariņa zīmējumos atspoguļojas konstruktīvs abstrakcionisms ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem. Savukārt Kristapa Zariņa darbi, kas gleznoti eļļas tehnikā, ir drīzāk ekspresionistiskais abstrakcionisms – mākslas virziens, kas uz Latvijas glezniecības skatuves nav pārāk bieža parādība. Pat ja mūsdienu mākslas kontekstā abstrakcionisms nav nekas jauns, abiem māksliniekiem tā ir vēl neatklāta teritorija.

Valmieras muzejs ir nozīmīgs kultūras norišu un pētniecības centrs Vidzemē, kurā apskatāma plaša pastāvīgā ekspozīcija, kā arī regulāri notiek daudzveidīgas izstādes un citas mākslas un kultūras norises. Muzejs aicina uz aizraujošām nodarbībām, lekcijām un ekskursijām, kā arī ikvienam interesentam sniedz iespēju izmantot lasītavu un tās vērtīgo krājumu. Valmieras muzeja misija ir Valmieras pilsētas attīstības izpēte vēsturisko notikumu kontekstā, daudznacionālu kultūras liecību vākšana no vissenākajiem laikiem līdz mūsu dienām, to saglabāšana, pētīšana un popularizēšana. Muzejs izmanto daudzpusīgas darba formas, padarot kultūras mantojumu pieejamu plašai sabiedrībai.

Darba laiks:
Otrdien - sestdien: 10.00 - 17.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem Ls 1.00
Skolēniem studentiem, pensionāriem Ls 0.50
Ģimenei ar 2 un vairāk bērniem Ls 2.00

Valmieras muzejs
Bruņinieku iela 3, Valmiera
Mājas lapa: http://muzejs.valmiera.lv