Meklēt
Izvēlne

Kristas Dzudzilo personālizstāde "Nepārejošs"

No 2013. gada 5. jūnija līdz 19. jūnijam Merķeļa ielā 19 skatāma Kristas Dzudzilo izstāde „Nepārejošs” – mākslinieces otrā personālizstāde. Tā sastāv no trīs darbu sērijām, kas, mijiedarbojoties ar telpu, rada vienu veselumu. 

„Mūsdienās, attēlojot sabiedrībai atpazīstamas formas un tēlus, ir liels risks tapt neuztvertam vai pārprastam, jo attēlu pārprodukcijas laikmets ir nežēlīgs pret uztveri. Ir grūti ieraudzīt, bet ir arī grūti attēlot. Attēlošana ir kā nežēlīgs, brutāls, bet mīlestības pilns akts, kad tiek vienlaikus laupīts, sargāts un kanonizēts. Uz attēlojamā bāzes tiek radīta jauna realitāte, kas reizē ir saistīta, bet reizē nesaistīta ar sadzīvi. Estētiskā attēlošana ir apzināts ceļš, kuru esmu izvēlējusies iet. Skaistumā slēpjas vientulība un smagākās sāpes. Skaistums ir spēcīgs un postošs, tajā ir dzīvība un nāve.

Šajā izstādē objekti, lietas un telpas ir ieņēmušas cilvēku lomas. Laikam ejot, lietas paliek kā mūsu liecinieki. Tās liecina par mūsu pastāvēšanu vairāk kā mēs paši. Tās tiek radītas izmantošanai, bet vēlāk tiek ikonizētas, jo, cilvēciskā tuvuma piesūkušies, priekšmeti iegūst citu jēgu – apliecinājumu cilvēka esībai,” par izstādi stāsta māksliniece.

Krista Dzudzilo šogad absolvē Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu.

Darba laiks:
Pirmdiena – sestdiena: 12.00 – 19.00
Svētdiena: brīvs

Izstādi atbalsta Latvijas Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Mākslas akadēmija.