Meklēt
Izvēlne

KULDĪGAS MĀKSLINIEKU REZIDENCES GALERIJA AICINA IEPAZĪT IKONU GLEZNIECĪBU

Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā no 29. maija līdz 12. jūlijam būs skatāma Ikonogrāfu biedrības izstāde “Deisus”. Apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja ieraudzīt ikonas neierastā vidē un uzlūkot tās, ne tikai kā sakrālus objektus, bet arī kā augstvērtīgus mākslas darbus, kā arī aplūkot Kuldīgas pilsētas aizbildnes – Svētās Aleksandrijas Katrīnas, lielformāta ikonu. 

Ikonu glezniecība ir māksla, kas balstīta gadsimtiem ilgi veidotos kanonos, kuri nosaka ikonas tēla veidošanu, radīšanu un gleznošanu. Ikviens ikonogrāfs savā darbā turpina šīs senās tradīcijas un principus. Radot ikonu tajā tiek ieguldīts ilgs un rūpīgs darbs, daudz pacietības kā arī autora radošais gars. Ierasti ikonas atrodas dievnamos un ticīgo mājokļos, kur tās kalpo savam primārajam – sakrālajam mērķim.

Izstāde “Deisus” veidota ar mērķi iepazīstināt apmeklētājus ar ikonu daudzveidību, sniegt informatīvu ieskatu ikonogrāfijā un ikonu tipoloģijā, piedāvāt unikālu pieredzi sastapties ar ikonām aci pret aci pavisam intīmā atmosfērā, kā arī paraudzīties uz tām kā uz mākslas darbiem.

Izstādes kuratores ir Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas apakšnozres studentes Viktorija Safonova un Jana Pakalna.

Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerija Kuldīgā, Pils ielā 2, apmeklētājiem atvērta katru nedēļu no ceturtdienas līdz svētdienai 12:00–18:00. Ieeja galerijā bezmaksas.