Meklēt
Izvēlne

KULTŪRAS MINISTRIJAS KONKURSĀ LMA PADOMES LOCEKĻU SASTĀVAM IZRAUDZĪTAS RIETUMA UN ČULKSTĒNA

Noslēdzies Latvijas Republikas Kultūras ministrija organizētais konkurss uz Latvijas Mākslas akadēmijas (MA) padomes locekļu amatiem. Darbam LMA padomē konkursa kārtībā izraudzītas Dita Rietuma un Zane Čulkstēna.

Dita Rietuma Latvijas Universitātē ieguvusi doktora grādu kino un teātra vēsturē un teorijā, stažējusies Ņujorkas Universitātes Tiša Mākslas skolā, Maskavas A.Gerasimova kinematogrāfijas institūtā ieguvusi kinoteorētiķes kvalifikāciju. D.Rietuma ir Nacionālā kino centra vadītāja, LKA Zinātniskās pētniecības centra pētniece un docente; bijusi laikraksta “Diena” redaktore un žurnāliste, Latvijas Universitātes un Tallinā dislocētās Baltijas Filmu skolas vieslektore, žūrijas locekle dažādos starptautiskos kino festivālos un ar Latvijas filmu industriju saistītu pašmāju padomju locekle. D.Rietuma ir Eiropas Kinoakadēmijas biedre un Normunda Naumaņa balvas kritikā dibinātāja un žūrijas locekle.

Zane Čulkstēna Kolumbijas Universitātē ieguvusi maģistra grādu mākslu vadībā, Saseksas Universitātē – maģistra grādu mediju un kultūras studijās, savukārt Rīgas Ekonomikas augstskolā (REA) bakalaura grādu ekonomikā un biznesa vadībā. REA Čulkstēna pildījusi arīdzan Studentu asociācijas prezidentes, vēlāk - Absolventu asociācijas valdes locekles pienākumus. Z.Čulkstēna ir Rīga Jūrmalas Mūzikas festivāla vadītāja, cilvēkresursu konsultāciju uzņēmuma ERDA dibinātāja un vadītāja, kim? Laikmetīgās mākslas centra dibinātāja un valdes priekšsēdētāja.

Jau informējām, ka LMA padomes sastāvam Valsts prezidents izvirzījis Latvijas Universitātes Lībiešu institūta vadītāju un vadošo pētnieku Valtu Ernštreitu, augstskolas senāts – Finanšu ministrijas finanšu ministra padomnieku budžeta jautājumos Intu Dālderi, un akadēmijas asociēto profesoru Arni Rītupu.