Meklēt
Izvēlne

Labdarības akcija, izstāde, gadatirgus "Jarmarka"

2015. gada 16. decembrī Latvijas Mākslas akadēmijas aulā darbu uzsāks labdarības akcija, izstāde, gadatirgus "Jarmarka", kas norisināsies jau trīspadsmito reizi. Ikviens interesents ir laipni aicināts baudīt mākslas gadatirgus īpašo atmosfēru, apskatīt un iegādāties jauno talantu darbus, vienlaikus ziedojot līdzekļus akadēmijas vēsturiski nozīmīgo telpu atjaunošanai. Daļa "Jarmarkas" ienākumu tiks ziedoti Mākslas akadēmijas studentu prakšu un mākslas simpoziju norises vietai – Jāņa Kugas mājai Ikšķilē. "Jarmarka" gaidīs apmeklētājus no 16. līdz 30. decembrim. 

"Jarmarka" ir viens no spilgtākajiem notikumiem vizuālajā mākslā. Gadatirgus studentiem sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus izstādīt plašākai auditorijai, iegūstot papildu ienākumus un daļu nopelnītā ziedojot Mākslas akadēmijas telpu atjaunošanai. Savukārt apmeklētājiem tā ir izdevība iegādāties oriģinālus mākslas darbus, kuru vērtība ar gadiem tikai pieaugs. "Jarmarkā" iegādājami visdažādākie mākslas darbi – vides un interjera objekti, gleznas un trauki, tērpi, tēlniecības, stikla un grafikas darbi, rotas un citi mākslas priekšmeti.

Katru gadu gadatirgum ir citāds radošais koncepts. ''Šogad "Jarmarkas" tēma ir ''VISĀ VISUMĀ SVAIGĀKĀ MĀKSLA'', kas norāda uz jaunumiem, ko mākslinieki mācību gada laikā sagatavojuši, un ietver arī māksliniecisko domu – Visums ir bezgalīga vieta radošajam, mākslinieciskajam domu lidojumam,'' vēsta organizatori.

Ik gadu mākslas gadatirgu apmeklē aptuveni 25 000 apmeklētāju, kuru vidū ir mākslas kritiķi, galeriju īpašnieki, sabiedrībā pazīstami uzņēmēji un vēstniecību pārstāvji. Kopumā "Jarmarkā" iespējams apskatīt un iegādāties vairāk nekā 300 jauno mākslinieku un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju – sabiedrībā atzītu mākslinieku – radītus darbus.

Līdzšinējo gadu ienākumu daļa tika ziedota Mākslas akadēmijas vēsturisko telpu restaurācijai. Akadēmijā ir uzsākta aulas griestu gleznojuma restaurācija, nostiprinātas griestu konstrukcijas, tāpat arī citās telpās tiek veikts zinātniskās izpētes un restaurācijas darbs. Arī gaiteņi atgūst savu sākotnējo veidolu – restauratori strādā pie oriģinālās krāsas slāņa nostiprināšanas un daudzo pārkrāsojumu noņemšanas. Tagad iespējams ieraudzīt oriģinālo gaišo krāsojumu, kas ir pretstats gadu laikā iegūtajam tumši zaļajam uzslāņotajam, atjaunotas tiek arī ozollapu un zīļu pušķu motīva frīzes.

Daļa "Jarmarkas" šīgada ienākumu tiks ziedoti Jāņa Kugas mājai Ikšķilē, kas ir izcilā mākslinieka, scenogrāfa un Latvijas Mākslas kādreizējā rektora Jāņa Kugas (1878–1969) projektētais nams, kurā viņš pats arī dzīvojis un strādājis. Mākslinieka māja ir novēlēta Mākslas akadēmijai. Ik gadu tajā norisinās studentu plenēri, kā arī starptautiski mākslas simpoziji.

Izstādes, gadatirgus un labdarības akcijas organizatori ir Latvijas Mākslas akadēmija, pasākumu aģentūra "Pareizā ķīmija" un biedrība "Kultūras perons".


Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00.
24., 25. un 26. decembrī – brīvdienas.

Ieeja bez maksas.

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga