Meklēt
Izvēlne

Laikmetīgā māksla interpretē klasiku "Pēdējā izstādē"

Rakstniecības un mūzikas muzejā no 2013. gada 19. jūnija līdz 28. septembrim apskatāma „Pēdējā izstāde” – desmit Latvijas mākslas klasiķu darbi no muzeja krājuma un desmit laikmetīgās mākslas versijas par tiem. 

Izstādē satiekas 20. gadsimta pirmajā pusē aktīvi mākslinieki un viņu 21. gadsimta kolēģi. „Pēdējā izstādē” skatāmi klasiķu – Voldemāra Irbes, Kurta Fridrihsona, Teodora Ūdera, Aleksandras Beļcovas, Jāņa Jaunsudrabiņa, Anšlava Eglīša, Sigismunda Vidberga, Niklāva Strunkes, Pētera Krastiņa un Konrāda Ubāna – darbi. Savas jaunākās, pēdējās versijas par tiem laikmetīgās mākslas valodā stāsta Anete Dambrova, Krišs Salmanis, Laura Prikule, Mārtiņš Kalseris, Kaspars Groševs, Kristians Brekte, Zane Raudiņa, Indriķis Ģelzis, Eva Vēvere, Aija Baumane un Brigita Zelča-Aispure.

Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā glabājas aptuveni 30 000 tēlotājas mākslas darbu. Tie muzejā nonākuši gadu gaitā, veidojoties rakstniecības, mūzikas un teātra vēstures kolekcijām. Ar tiem saistās stāsti par šo mākslas darbu pircējiem un pārdevējiem, īpašniekiem un dāvinātājiem, autoriem un iedvesmotājiem. Mūsdienu māksliniekus „Pēdējās izstādes” darbu radīšanas procesā iedvesmojuši ne tikai paši mākslas darbi, bet arī attiecību stāsti, ko glabā vēstules, fotogrāfijas un piemiņas lietas. Izstādē ar šiem stāstiem varēs iepazīties arī apmeklētāji.

No 3. jūlija „Pēdējo izstādi” papildinās īpaša vasaras pasākumu programma, kuras gaitā apmeklētājiem būs iespēja laikmetīgā kontekstā iepazīties ar vairākiem muzeja krājuma mākslas darbiem, kas izstādē nav eksponēti.

Pirmsskolas un skolas vecuma apmeklētājiem „Pēdējās izstādes” ietvaros tiek piedāvāta iespēja izveidot eksponēto mākslas darba kopiju.

„Pēdējo izstādi” atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Rakstniecības un mūzikas muzejs
Pils laukums 2, Rīga

Papildu informācija:
Maija Treile
Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapas redaktore
67227782, 29631741
maija.treile(abols)rmm.lv">
www.rmm.lv