Meklēt
Izvēlne

Laikmetīgās dejas izrāde

23. un 24.aprīlī Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē būs skatāma jauna laikmetīgās dejas izrāde “Korpuss”, kuru veido horeogrāfe, dejotāja Elīna Lutce sadarbībā ar mākslinieci Kristu Dzudzilo.

Kustība arī ir valoda. Ķermenis kustas un veidojas komunikācija ar vidi, savu vai citu ķermeni. Šī komunikācija ir apzināta, bet daudz tajā ir automātiska. Ķermenis ir pakļauts ierobežojumiem un cilvēks ir pieradis pie tiem, tie kļūst par daļu no ķeremeņa un daļu no ķermeņa valodas. Izrādes centrā ir doma par mūsdienu cilvēku un viņa vēlmi vienmēr būt skaistam un bieži vien - ne līdzīgam sev. Vai tas atbrīvo vai ierobežo?

Elīna Lutce 2011. gadā absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas nodaļu. Šobrīd strādā kā neatkarīga horeogrāfe un dejotāja, veidojot gan laikmetīgās dejas izrādes - "Nemiers"(2011) Dirty Deal Teatro, "Rezervisti" (2013) Ģertrūdes ielas teātrī, gan horeogrāfiju dramatisko teātru izrādēm - "Enģeļi Amerikā" (2013) Dailes teātrī, par kuru saņemta arī "Spēlmaņu nakts" nominācija - gada kustību mākslinieks, "Sarkangalvīte un vilks" (2013) Latvijas Nacionālajā teātrī, "Vasarnieki" (2014) M.Čehova Rīgas Krievu teātrī. Papildus izglītība iegūta Winter Melt meistarklasēs ASV, Ņujorkā (2015), Deltebre Dansa Festival Spānijā (2014), Impulstanz Vienna International Dance Festival (2013), Ultima Vez meistarklasēs Briselē (2013) u.c. Kā izpildītāja Elīna piedalījusies "Rīga 2014" projektos "Deja iziet pilsētā", kur sadarbojusies ar tādiem horeogrāfiem kā Kūns Augustainens (Beļģija), Villijs Dorners (Austrija), un apvienību Contact Gonzo no Japānas. Nule kā atgriezusies no meistarklasēm Amerikā, kur bijusi iespēja uzstāties slavenajā, par laikmetīgās dejas dzimšanas vietu uzskatītajā - Džadsona baznīcā (Judson Church), rādot topošās solo izrādes "Korpuss" darba versiju.

Krista Dzudzilo ir vizuālā māksliniece. Darbojas mākslā gan individuāli, gan tandēmā kopā ar vīru, scenogrāfu Reini Dzudzilo. Kopā veidojuši scenogrāfiju un kostīmus 11 iestudējumiem: Latvijas Nacionālajā operā, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, „Dirty Deal Teatro”, E. Smiļģa teātra muzejā un Andrejostā. Krista 2014. gadā tikusi nominēta Spēlmaņu nakts balvai kā „Gada kostīmu mākslinieks” par izrādi „Vasarnieki”. 2012. gadā, starptautiskajā Tartu Drāmas festivālā, saņēmuši balvu par „Izcilu vizuālo tēlu” Nacionālā teātra izrādei „IZRĀDE GALS”. Ir četras personālizstādes – "Viena skatītāja apmkelējums" (2015), "Kas ir mīlestība?” (2015), „Nepārejošs” (2013) un „Tukšā telpa” (2012). 

Izrādi organizē laikmetīgas dejas mākslinieku apvienība „Ārā”. Izrādes tapšanu atbalsta: Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitālfonds.

Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.