Meklēt
Izvēlne

Laikmetīgās mākslas izstāde "Laika matērija"

No 2012. gada 29. oktobra līdz 10. novembrim Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā norisināsies daudzpusīga laikmetīgās mākslas izstāde „Laika matērija”. Izstādē būs pārstāvēti glezniecības, grafikas, tēlniecības un video darbi, instalācijas. Kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 25 jauno mākslinieku darbi. Izstādes atklāšana 28. oktobrī plkst. 14.00.

Laikmetīgā māksla fiksē notikumus, sabiedrību un mirkļus, kas notiek šobrīd, laikā un telpā, ko mēs saucam par savu, 21. gadsimtu. Tā fiksē emocijas, sociālās problēmas, sabiedrības domas, uzskatus un pārliecības. Tā attēlo, ko mūsdienu cilvēks domā un jūt. Reizēm skarba, provokatīva, bet dziļa un unikāla. Laikmetīgā māksla ir mūsdienu cilvēku sabiedrības spogulis. Tā ļauj paskatīties uz mums pašiem, pasauli un laiku no malas, kādu to ieraudzīs nākamās paaudzes.

Izstādē „Laika matērija” būs iespējams sajust, pieiet klāt, aptaustīt un izjust netveramo un mūžam skrejošo laiku, kas fiksēts kā materiāla lieta – mākslas darbs. Fiksēts matricā, digitālajā atmiņā vai ietverts un saglabāts mākslas darba formā, izmantojot visdažādākos materiālus, laiks ļaus sevi aplūkot un iepazīt, izpētīt līdz smalkākajai niansei, liekot sajust kaut nedaudz no tā, ko jutis mākslinieks to radot.

Šī izstāde ir kā turpinājums iepriekšējā gadā iesāktajam kultūras projektam „Laikmetīgas mākslas paralēles”. Ar mērķi, līdztekus lielajām pilsētām, arī Gulbenē veicināt laikmetīgās kultūras un mākslas procesus, to attīstību un norisi.

Izstādi organizē Modris Apsītis, LKA Latvijas Kultūras koledžas students, sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas studentiem - izstādes kuratoru Kristapu Priedi, projekta komandu - Rasmu Pušpuri un Aneti Krišjanovu.

Izstādē piedalās: Aļona Prokofjeva, Klāvs Loris, Gundega Evelone, Madara Lazdiņa, Sandra Zagurila, Zane Neimane, Mētra Saberova, Alīna Dukāte, Asnate Blankveina, Sandra Strēle, Artjoms Tarasovs, Kristaps Priede, Anete Krišjanova, Līga Knēziņa, Aija Baumane, Darja Fjodorova, Diāna Īve, Diāna Molnika, Antra Skripste, Agnese Lakševica, Kristīne Liepa, Renāte Vītola, Ilona Ražinska, Mārtiņš Rozenfelds, Madara Neikena, Linda Ekere, Dārta Dikmane, Sanita Balode, Ieva Ekmane.

Pasākumu sponsorē: Gulbenes novada dome.
Atbalsta: SIA „SLB”, jauniešu centrs „Bāze”, LKA Latvijas Kultūras koledža, Latvijas Mākslas akadēmija.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs
Brīvības iela 10, Gulbene
Mājas lapa: www.gulbenesmuzejs.lv

Sīkāka informācija:
Modris Apsītis
Mob. tel.: +371 26584237
E-pasts: laikamaterija(abols)gmail.com">