Meklēt
Izvēlne

Laikmetīgās mākslas nakts „Akti Naktī”

2015. gada 26. septembrī Liepājā notiks laikmetīgās mākslas nakts „Akti Naktī”, kad pilsētā neierastās vietās, ikdienā kultūrai neizmantotās telpās, pagalmos un laukumos, vienlaicīgi norisināsies kultūras pasākumi dažādās mākslas jomās. Apmeklētājiem bez maksas būs iespējams gan piedalīties dažādās mākslas izpausmēs, gan vērot, baudot vides objektus un instalācijas, laikmetīgās mākslas performances, koncertus, teātru izrādes, laikmetīgās dejas, kustību teātri, izstādes, laikmetīgo operu, kino u.c. 

„Akti Naktī” rīkotāji ir pārliecināti par Liepājas radošo potenciālu, kas ļauj tieši Liepājā veidot un attīstīt savdabīgu un tikai šai pilsētai raksturīgu mākslas pasākumu, iesaistot gan vietējos iedzīvotājus, gan pieaicinot viesmāksliniekus no citām Latvijas pilsētām. Atsaucoties arī uz pagājušā gada „Akti Naktī” dalībnieka, fotomākslinieka Gunāra Bindes uzdoto jautājumu, rīkotāji vēlas aktualizēt, kāpēc laikmetīgās mākslas centrs nav Liepājā? Mums tam ir visas iespējas gan cilvēku, gan vides resursu ziņā.

Šogad „Akti Naktī” laikā notiks arī diskusijas par un ap laikmetīgo mākslu. Rīkotāji uzsver, ka laikmetīgā māksla – tas ir radošs process. Un process ir atvērts katrā cilvēkā, tikai tā ir viņa izvēle – ņemt dalību tajā vai pašam būt māksliniekam. Laikmetīgā māksla nav domāta tikai elitei, tā ir ikvienam, kurš vēlas iesaistīties un izpausties.

Šī gada laikmetīgās mākslas nakts „Akti Naktī” tēma ir haosa simetrija, attīstot tēmu – haoss kā radošo procesu aka, no kā cilvēks smeļas un rada. Īpašu vietu „Akti Naktī” šogad ieņems eksperimentāli laikmetīgā māksla, apvienojot mākslu ar zinātni. Redzēsim arī Latvijas Kultūras akadēmijas studentu un absolventu laikmetīgās dejas izrādes un performances pilsētvidē Olgas Žitluhinas vadībā, izzināsim mākslas centra „Totaldobže” projekta „Melnie caurumi” radošo darbnīcu rezultātu, apvienojot akadēmisko un elektroakustisko mūziku, kā arī dzeju, laikmetīgo deju un vizuālo mākslu, gan Adrianas Rozes un daudzus citu mākslinieku jaunradi.

„Akti Naktī” rīkotāju mērķis ir, pirmkārt, sniegt impulsu radošiem procesiem, un, otrkārt, vērst uzmanību uz pilsētvidi, kurā mēs dzīvojam – „Ieslēdz tumsā gaismu! Ienāc šajā mājā!”. Rīkotāji apzināti izvēlas mājas un vietas ar īpašu stāstu, sajūtu vai vēstures garšu, atgādinot to, izceļot un sniedzot tām jaunu elpu.

Laikmetīgās mākslas naktī „Akti Naktī” tiek atklātas aizvien jaunas kultūras vērtības, aktualizēta neierastā pilsētvide, veicinot arī dažādu mākslas jomu sintēzi un inovācijas. Veidojot „Akti Naktī” tiek veidota arī pilsētas seja un atpazīstamība.

Laikmetīgās mākslas nakti „Akti Naktī” rīko Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar festivāla koncepcijas autoru un  ilggadējo producentu Aivi Neimani.

Interesentus lūdzam rakstīt uz e-pastu: madaralindmane(abols)gmail.com">.