Meklēt
Izvēlne

LATVIJAS JAUNO DIZAINERU DALĪBA BIENNĀLĒ INTERIEUR 08

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti un jaunie dizaineri Baiba Lindāne, Uģis Gailis un Indra Merca no 17. - 26. oktobrim piedalījās INTERIEUR 08 organizētā theyoungdesignfair izstādē ar dizaina priekšmetiem - prototipiem TABLE BOARD un BIOSEAT.

Theyoungdesignfair norisinās ceturto gadu, ļaujot jaunajiem dizaineriem no visas pasaules parādīt savus dizaina priekšmetus plašākai skatītāju auditorijai. Šogad theyoungdesignfair izstādē piedalījās 286 dalībnieki no 33 valstīm. Latviju kopskaitā pārstāvēja 9 dizaineri. Visi theyoungdesignfair izstādes dizaina priekšmeti piedalījās INTERIEUR 08 dizaina konkursā un to vērtēja starptautiska žūrija: Louise Campbell (DK) dizainere, Adam Goodrum (AU) dizaineris - Juventa, Capellini, Whiteflax), Oscar Penna (CO/NL) - Philips design radošais direktors, pasniedzējs Eindhovenas dizaina akadēmijā, Marnic Smessaert (BE) - lampu uzņēmuma DARCK īpašnieks, Alasdhair Willis (UK) - žurnāla Wallpaper grupas komercdirektors.
LMA Dizaina nodaļas Vides māklas katedras studente Indra Merca kategorijā playing ar darbu BIOSEAT tika novērtēta ar augstāko apbalvojumu. Bērnu krēsliņš BIOSEAT ir radīts kā LMA kursa darbs pasniedzēju asoc.prof. Barbaras Ābeles un doc. Jura Krūmiņa vadībā.
Izstādes grafiskā zīme INTERIEUR 08 bija vizuāli atpazīstama dažādos veidos - plakātos, uz lielformāta ekrāniem, informatīvajos bukletos Briselē un Kortreikā piesaistīja skatītāju uzmanību un aicināja apmeklēt starptautisko interjera un dizaina biennāli Beļģijā INTERIEUR 08. Statistika liecina, ka šā gada izstādi apmeklējuši 95000 apmeklētāju un 800 žurnālisti no visas pasaules. Izstādes kopējā ekspozīcija 40000 m2 atklāja aktuālas un mūsdienīgas tendences interjera un mēbeļu dizainā. Izstādes ekspozīcija tika papildināta ar īpašām ekspozīciju platformām vairākiem starptautiski pazīstamiem dizaineriem. Viens no tiem - spāņu dizaineris Jaime Hayon pārstāvēja savu veikumu gan ar ierastiem interjera priekšmetiem - krēsliem, vannām, vāzēm, gan netradiconālākiem priekšmetiem, piemēram, Camper kurpju dizains. Kā Beļgijas pārtāvis INTERIEUR 08 biennālei tika izvēlēts dizaineris Stefan Schonin No somu dizainera Alvara Alto ARTEK ražotās taburetes „Modelis Nr 60" tika veidots vides objekts un šis dizaina priekšmets kļuvis par ilgtspējīgu dizaina paraugu.

Projektu atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Tekstu un foto sagatavoja Indra Merca un Gita Straustiņa, LMA Dizaina inovāciju un tehnoloģiju laboratorija.