Meklēt
Izvēlne

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā notiks ART21 Dokumentālo filmu cikla „Māksla 21. gadsimtā” septītās sezonas pirmās sērijas „Izpēte” demonstrācija

Mākslas zinātnieces Ievas Astahovskas kūrētās izglītības programmas „LMC vakarskola” ietvaros turpmāk reizi mēnesī notiks ekskluzīvi ART21 veidoto dokumentālo filmu seansi, kas veltīti dažādām laikmetīgās mākslas tēmām un personībām. Pirmais demonstrējums notiks ceturtdien, 30. oktobrī,  pulksten 18.00 LMC Ofisa galerijā, kura laikā tiks rādīta filmu cikla septītās sezonas 1. sērija „Izpēte”. 

Seansu papildinās saruna ar māksliniekiem Katrīnu Neiburgu un Kasparu Gobu.

Kā māksliniekiem izrauties no tā, ko viņi jau pazīst un redz ikdienā? Vai iesaistīšanās un izpētes process var būt mākslas darbs? Sērijā „Izpēte” aplūkotie mākslinieki izmanto savu radošo darbību kā rīkus gan personīgiem, gan intelektuāliem meklējumiem, vienlaikus dokumentējot un radot jaunas realitātes:

Iesaistot Bronksas sabiedrisko mājokļu projekta iedzīvotājus vērienīgas instalācijas izveidošanā no ikdienas materiāliem, Tomass Hiršhorns (Thomas Hirschhorn) uzdod politiskus un filosofiskus jautājumus, un meklē alternatīvus domāšanas un esības veidus. Process rada jauna veida pieminekli, kurš, lai arī īslaicīgs savā materiālajā veidolā, saglabājas kolektīvajā atmiņā. Grasjelai Iturbidei (Graciela Iturbide) kamera ir līdzeklis, lai saprastu pasauli. Visnozīmīgākā viņai ir savas kultūrvides – Meksikas – fotogrāfiska pētīšana, izmantojot melnbaltus ainavu un iedzīvotāju attēlus, abstraktas kompozīcijas un pašportretus. Gan fotogrāfējot savas zemes pamatiedzīvotājus, gan Losandželosas čolo kopienas, gan Frīdas Kalo māju vai Amerikas dienvidu ainavu, viņu visvairāk interesē pašas sajūtas un redzētais. Leonards Drjū (Leonardo Drew), kurš savu mākslinieka karjeru sāka bērnībā, Bridžportā, Konektikutas štatā, savās skulptūrās transformē materiālus, izmantojot to bojāšanos, oksidāciju un pakļaujot tos laika apstākļu ietekmei. Neapstājoties pie viegliem rezultātiem, Drjū ikdienā tiecas iziet no savas komforta zonas, eksperimentējot ar materiāliem un procesiem un ļaujot darbam atrast savu virzienu.

Seansu papildinās saruna ar māksliniekiem Katrīnu Neiburgu un Kasparu Gobu, kuri, līdzīgi kā filmas varoņi, savos darbos pievēršas dažādu sociālu fenomenu izpētei. Pasākuma apmeklējums ir bez maksas.

ART21 Access '14 ir starptautiska bezmaksas filmu demonstrēšanas iniciatīva, kuras mērķis ir paplašināt zināšanas par laikmetīgo mākslu, veicināt dialogu un iedvesmot radošas idejas. Septītajā sezonā tiek apskatīti divpadsmit mākslinieki, kuri demonstrē veidus, kā māksla var iedvesmot un pārveidot gan atsevišķu cilvēku, gan kopienu dzīves.

"ART21 Access '14 dod iespēju organizācijām visā pasaulē iepazīstināt ar laikmetīgo mākslu," saka ART21 galvenā producente Sūzana Solinsa. "Mēs ceram, ka mūsu sadarbības partneri atradīs veidus, kā izmantot ART21 savās kopienās un ka apmeklētāji izmantos visas savā apkārtnē piedāvātās iespējas. Šie izglītojošie notikumi ir iecerēti, lai rosinātu jaunas diskusijas un iepazīstinātu visdažādākos skatītājus ar ciklā ietverto mākslinieku darbību."

ART21 Access ’14 pasākumi notiek sadarbībā ar organizācijām "Amerikāņi mākslai", "YMCA" un Nacionālā Mediju mākslas un kultūras alianse. Jaunākā informācija par ART21 Access '14 pasākumiem un norises vietām visā pasaulē atrodama art21.org/access.


ART21 ir bezpeļņas vadoša starptautiska mākslas izglītības organizācija, kura veido filmas par mūsdienu vadošajiem māksliniekiem un izglītības programmas, kuras veicina radošumu visā pasaulē. Guvusi ievērību ar savu Pībadija balvu saņēmušo PBS filmu ciklu, "ART21 – Māksla 21. gadsimtā", ART21 izmanto digitālo mediju iespējas, lai ar laikmetīgo mākslu, māksliniekiem un viņu radošajiem procesiem uzrunātu miljoniem dažādu vecumu cilvēku. Līdz ar ciklu "Māksla 21. gadsimtā" ART21 veido tiešsaistes filmu ciklus ART21 New York Close Up, ART21 Exclusive, un ART21 Artist to Artist, kā arī daudzveidīgus izglītojošos materiālus un programmas.

Vairāk informācijas: art21.org

„LMC vakarskolas” cikla pamatā ir aktuālu laikmetīgās mākslas norišu iepazīšana, lai stiprinātu kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē.  Otrajā sezonā „LMC vakarskolas” cikls ietvers desmit lasīšanas darbnīcas, mākslas seminārus, Art21 dokumentālo filmu seansus, kā arī vietējo un starptautisku profesionāļu vieslekcijas, kas norisināsies līdz 2015. gada pavasarim.


Vairāk informācijas:
Santa Mičule
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs
E. santa.micule(abols)lcca.lv">
M. 26358896
www.lcca.lv