Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijā ar lekcijām uzstāsies rotu mākslinieces Marta Matsone un Felīke van der Lēsta

Latvijas Mākslas akadēmijā 2014. gada 28. martā ar lekcijām uzstāsies rotu māksliniece no Zviedrijas Marta Matsone (Märta Mattsson) un rotu māksliniece no Norvēģijas Felīke van der Lēsta (Felike van der Leest). Lekciju norisi atbalsta Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un mākslas galerija „Putti”. Visi interesenti aicināti uz lekcijām Latvijas Mākslas akadēmijā, 10. telpā. Marta Matsone uzstāsies plkst. 14.30 un Felīke van der Lēsta ar lekciju „Zoo ir dzīve” - plkst. 15.30.

Martas Matsones vieslekcija:

Kāds reiz Martai teicis: „Tu gatavo rotaslietas bērniem, nevis pieaugušajiem.” Ņemot vērā to, ka viņas iedvesmas avots meklējams bērnības pieredzē, spēlējoties ar izbāzeņiem un gliemjiem, viņas kursa biedriem Tokijā ir taisnība, sakot par viņas darbiem: KimoKawaii, kas patiesībā ir divu vārdu kombinācija kawaii (jauks) un kimoi (pretīgs). Martas darbos vērojama spriedze starp valdzinājumu un riebumu. Viņa tulko savas dīvainās fantāzijas ar ornamentu palīdzību un ielūdz cilvēkus brīnīties par savām dīvainībām.

Marta Matsone ir dzimusi Stokholmā un studējusi juvelierizstrādājumu mākslu Gēteborgas HDK-School of Design and Crafts, Hiko Mizuno College of Jewellery Tokijā, Rhode Island School of Design ASV un Royal College of Art Londonā. Kopš 2007. gada viņas darbi ir izstādīti gan personālizstādēs, gan grupu izstādēs starptautiska mēroga galerijās.

Sīkāka informācija par mākslinieci:
www.martamattsson.com;
http://putti.lv/arhivs/marta-mattsson;
http://klimt02.net/jewellers/marta-mattsson


Felīkes van der Lēstas vieslekcija „Zoo ir dzīve”:

Bernībā Felīke dzīvoja netālu no Zooloģiskā dārza, iespējams, tieši tad sākās viņas aizraušanās ar dzīvniekiem un tekstila tehnikām. Kombinējot bērnības kaislības ar dārgmetāliem un plastikāta dzīvnieku formas rotaļlietām, viņa attīstīja pati savu izteiksmes veidu laikmetīgajās rotās un mākslas objektos.

Felīke van der Lēsta studējusi juvelierizstrādājumu nodaļā Rietvald akadēmijā Amsterdamā un 1996. gadā ieguvusi rotkaļa diplomu. 2008. gadā viņa nolemj pārcelties no Nīderlandes uz Norvēģiju.

Sīkāka informācija par mākslinieci:
www.feliekevanderleest.com;
http://putti.lv/drizuma-galerija/felikes-van-der-lestas-personalizstade-dzive-ir-zoo;
http://www.klimt02.net/jewellers/felieke-leest