Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijā notiks Ministru kabineta Balvas pasniegšanas ceremonija

2012. gada 16. novembrī Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā notiks Ministru kabineta Balvas pasniegšanas ceremonija, kuras laikā tiks godināti laureāti – dzejnieki Anda Līce un Knuts Skujenieks, skeletona treneris Dainis Dukurs, režisors Rolands Kalniņš un fizikas zinātņu doktors Linards Skuja. 

Ministru kabineta balvas laureātiem pasniegs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, labklājības ministre Ilze Viņķele, izglītības ministrs Roberts Ķīlis un aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Dzejniekam un literatūrkritiķim Knutam Skujeniekam balva tiks pasniegta par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā un Latvijas nacionālās literatūras attīstībā.

Prozaiķe un dzejniece Anda Līce Ministru kabineta balvu saņems par ieguldīto mūža darbu okupācijas seku pārvarēšanai un izcilu devumu Latvijas kultūrā, literatūrā un Latvijas vēsturiskās atmiņas saglabāšanā.

Režisoram Rolandam Kalniņam balva tiks pasniegta par izcilu un paliekošu ieguldījumu Latvijas kino mākslā.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas valdes loceklis skeletona treneris Dainis Dukurs balvu saņems par nozīmīgu ieguldījumu sporta attīstībā.

Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķim, fizikas zinātņu doktoram Linardam Skujam balva tiks pasniegta par izciliem sasniegumiem zinātnē, izstrādājot darbu ciklu stiklveida optisko materiālu fizikas jomā.

Šogad kopumā Ministru kabineta balvai tika pieteikts 21 pretendents. 

Ministru kabineta Balvas pasniegšanas svinīgo ceremonija ir viens no Valsts kancelejas pasākumiem, kas notiks Valsts svētku nedēļas (11. - 18. novembris) laikā. Valsts kanceleja aicina ikvienu iedzīvotāju valsts svētku nedēļā nēsāt pie apģērba piespraustu Latvijas karoga lentīti, tādā veidā stiprinot valstiskuma apziņu, patriotiskumu un lepnumu par savu valsti. 

Par Ministru kabineta Balvu
Ministru kabineta balva ir augstākais valdības apbalvojums par izcilu veikumu Latvijas attīstībā, saimnieciskajā un sabiedriskajā dzīvē, ko piešķir reizi gadā pieciem savas jomas spožākajiem talantiem un darbiniekiem. Ministru kabineta balva tiek pasniegta jau 17. reizi kopš 1995.gada. Balvas laureāti saņem naudas summu 5000 latu apmērā, kā arī nozīmīti un Goda diplomu. Informāciju par visiem Ministru kabineta balvas laureātiem iespējams atrast Ministru kabineta mājas lapā (klikšķināt šeit)