Meklēt
Izvēlne

LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJA PIEDALĀS JAUNO DIZAINERU IZSTĀDĒ “GREENHOUSE 2024”

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti un pasniedzēji no 6. līdz 10. februārim piedalīsies Stokholmas mēbeļu izstādē “Stockholm Furniture Fair” jauno dizaineru sadaļā “Greenhouse”, kas Skandināvijā ir vadošā mēbeļu un apgaismojuma dizaina un arhitektūras platforma.

Ikgadējais Zviedrijas dizaina mēbeļu gadatirgus piesaista nozares profesionāļus – arhitektus, dizainerus, interjeristus, pircējus un entuziastus no visas pasaules. Stokholmas mēbeļu izstāde ir platforma biznesam un tīklošanai, kā arī jaunu produktu, inovāciju testēšanai un laišanai tirgū.

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa šajā mesē piedalās kopš 2006. gada, un šī būs jau divpadsmitā reize.

Šī gada koncepts balstīts radošas domas apcerē par produktu lietderības vērtību, tā funkcijas nozīmību, ietekmi un nepieciešamību, kas, pievēršoties kritiskās domāšanas pamatprincipiem, liek domāt par ilgtspēju un labu dizainu nākotnē. Izstādes ekspozīcija tapusi no Dizaina nodaļas bakalaura programmas Produktu dizaina 2. kursa studentu darba uzdevuma, strādājot pie individuāliem “Nevajadzīgās inovācijas” projektiem. Projekta mērķis – darbu izstrādē būt brīviem no jebkādiem pieņēmumiem par lietotāju vajadzībām un izmantot radošu pieeju praktiskos eksperimentos.

Latvijas Mākslas akadēmijas ekspozīcija izstādes apmeklētājus aicina uz pārdomām par laba dizaina piemēriem sev apkārt, vai tie atrisina kādu sabiedrībā vai tās daļā novērotu problēmu, vai arī tikuši radīti nepārdomāti, sekojot sava laika novitātei. Kas padara mūsu dzīvi vieglāku vai, tieši otrādi, to sarežģī. Tiek aktualizēts jautājums par dizainu, atgādinot, ka tam ir daudz lielāka nozīme, nekā to bieži nojaušam, saskatām vai apzināmies.

Ekspozīcijas autori:

LMA docētāji: Māris Mortukāns (projekta vadītājs), Arvīds Endziņš, Andrejs Puķītis, Gita Straustiņa.
LMA Produktu dizaina studenti: Emīlija Lūse, Elizabete Ruša, Lūkass Segliņš, Daniels Treimanis, Marta Cīrule, Jānis Arnis, Elmārs Grigorovičs, Pārsla Cinovska.

Latvijas Mākslas akadēmijas stendu var meklēt Stokholmas mēbeļu izstādes “Greenhouse” zālē, stenda Nr. C05:45.

Stokholmas Mēbeļu meses mājas lapa: www.stockholmfurniturefair.se.