Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija piedalās starptautiskā projektā "Emerging Lines" Parīzē

11. janvārī galerijā "Crous de Paris" Parīzē tika atklāta sadarbības projekta “Emerging Lines” izstāde, kuru organizē studentu tīkls un mākslas galerija “Crous de Paris” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA), Berlīnes studentu tīklu “The studenten WERK BERLIN” un Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmiju. Latviju izstādē pārstāv LMA maģistra programmas Glezniecības apakšnozares studente Dārta Lote Bērziņa un LMA Vizuālās komunikācijas apakšnozares absolvente Marta Dūdiņa-Ozoliņa. Izstādes atklāšanā piedalījās arī Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis un LMA rektors prof. Kristaps Zariņš.

„Emerging Lines”
“Emerging Lines” ir sadarbības projekts mākslā, ko organizē Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmiju, Parīzes studentu tīklu “Crous de Paris” un Berlīnes studentu tīklu “The studenten WERK BERLIN”. Ar šo projektu, kurā no 2019. līdz 2020. gadam paredzētas četras dažādas izstādes, sadarbības valstis vēlas popularizēt jaunos māksliniekus un viņu radošo darbību, veicinot mākslinieku atpazīstamību un karjeru Eiropā. Divu gadu laikā Parīzē, Berlīnē, Vroclavā un Rīgā notiks četras izstādes, kurās piedalīsies 36 mākslinieki no visām dalībvalstīm. 

Izstāde Parīzē
Starpdisciplināra grupas izstāde, kuras mērķis ir veidot starpdisciplināru un tematisku dialogu un atainot katras valsts sniegumu jauno autoru mākslā. Izstādē piedalīsies astoņi mākslinieki no četrām sadarbības valstīm: Zoé Thonet (FR), Charlie Jouan (FR), Rie Yamada (DE), Liesa Schmidt (DE), Dārta Lote Bērziņa (LV), Marta Dūdiņa-Ozoliņa (LV), Aleksandra Trojanovska (PL), Monika Polaka (PL).

Izstādi organizē mākslas galerija “La Galerie du Crous de Paris” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Berlīnes studentu tīklu “The studenten WERK BERLIN” un Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmiju.

Organizatori no Latvijas puses:
LMA Ārlietu un izstāžu daļa

Dalība projektā līdzfinansēta ar Eiropas Savienības Erasmus+ programmas atbalstu.