Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu izstāde "Graduation" maijā ir skatāma Edinburgā

No 2013. gada 6. maija līdz 17. maijam Skotijas pilsētā Edinburgā (Lielbritānijā) ir aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu darbu izstāde „Graduation”, kas pērnā gada nogalē bija eksponēta Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Londonā. Izstādes norise Edinburgā iespējama, pateicoties Latvijas vēstniecības Lielbritānijā ierosmei un Latvijas Goda konsula Skotijā un uzņēmuma „SoCo” (Edinburga) sniegtajam atbalstam.

Latvijas Mākslas akadēmiju izstādē pārstāv vairāk nekā desmit spilgti mākslinieki, kas studijas Akadēmijā beiguši pēdējo trīs gadu laikā. Skatītāju uzmanībai piedāvātā ekspozīcija ir kā klātesošs liecinieks jaunās mākslinieku paaudzes attīstībai – ar rūpību izkoptam talantam, kas piesaka sevi uz starptautiskās mākslas skatuves, uzsāk savu radošās pilnveides ceļu, attīsta laikmeta garu apliecinošas mākslas izteiksmes formas un jaunus mākslas virzienus.

Izstāde, kas būs iekārtota „Hemma Bar” telpās (75 Holyrood Road) radošajā „SoCo” kompleksā, auditoriju Edinburgā iepazīstinās ar Elīnas Alkas, Sandas Skujiņas, Kristīnes Urbanavičas, Adrianas Vīgneres, Zanes Veldres, Neonillas Medvedevas, Annas Afanasjevas, Kristīnes Luīzes Avotiņas, Dārtas Hofmanes, Lauras Vecmanes, Sandas Undzēnas un Ievas Bondares darbiem.

Ceļojošajā izstādē pēdējo gadu absolventu veikums būs eksponēts līdzās divu pasniedzēju – arī Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu – glezniecības darbiem. Akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors prof. Kristaps Zariņš ir pieredzes bagāti gleznotāji un ilggadēji pedagogi, kas studiju laikā skolojuši, balstījuši un profesionālai izcilībai iedvesmojuši jaunos talantus mākslā. Izstādē „Graduation” visu absolventu darbi skatāmi vienuviet kā līdzvērtīgi – katrs ar savu studiju gados uzkrāto pieredzi, sev raksturīgo mākslinieka rokrakstu un individuālo pieeju radošajai pašizpausmei.

Izstāde „Graduation” apliecina jaunās mākslinieku paaudzes interesi par laikmetīgo un patieso mākslā. Ekspozīcijā izteikti jūtami jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumi, ir vērojama atteikšanās no tradicionālajām tehnikām, klasiskie kanoni tiek pārskatīti un interpretēti mūsdienīgā gaismā. Mākslinieki pārkāpj iepriekš novilktās robežas un meklē neparastas platformas savu radošo ieceru īstenošanai. Izstādes ekspozīcija aicina apmeklētājus iepazīt laikmetīgo glezniecību tās daudzšķautņainajā dažādībā – no meistarīga cilvēka, ainavas un urbānās vides atainojuma līdz abstraktam krāsas ekspresijas un faktūras pielietojumam kā galvenajai izteiksmes formai.

Izstādes darba laiki:
Pirmdien: 11.00 – 19.00
Otrdien: 11.00 – 17.00
Trešdien – piektdien: 11.00 – 18.00
Sestdien, svētdien: slēgts

Hemma Bar, The Tun
75 Holyrood Road, Edinburgh