Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas dalība Stocholm Furniture Fair

2009. gada 4.-8.februārī Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas jau ceturto reizi piedalīsies "Stockholm Furniture Fair" tās jauno dizaineru sadaļā Greenhouse.

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas pasniedzēji, studenti un absolventi ar savu darbību turpina iekļauties pasaules dizaina skolu un dizaina procesu apritē. Laikā, kad valstij nepieciešama ekonomiskā izaugsme, sadarbība ar citām valstīm, ir svarīgi apzināties dizaina pievienotas vērtības devumu jaunu, inovatīvu produktu radīšanā un panākt Latvijas dizaina izglītības starptautisku atpazīstamību un konkurētspēju.
Jaunas kontaktinformācijas iegūšana, ieskats dizaina komerciālajos aspektos, tiešs kontakts ar dizaina ražotājiem un izplatītājiem ir ieguvumi, kuri rodami vienīgi vērienīgās izstādēs, kādām pieder viens no nozīmīgākajiem ikgadējiem Skandināvijas dizaina pasākumiem "Stockholm Furniture Fair" un tās jauno dizaineru sadaļa Greenhouse.
Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa 2009. gadā no 4.-8.februārim jau ceturto reizi, izturot konkursu, ar stendu piedalīsies Stokholmas Starptautiskajā Mēbeļu izstādē sadaļā Greenhouse, tādējādi vēlreiz apstiprinot vēlmi iekļauties un apliecināt savu konkurētspēju Ziemeļu - Baltijas reģiona svarīgākajos dizaina procesos. LMA ekspozīcijas konceptuālais nosaukums ir FRESH.
Mēs meklējam savu vietu pasaulē.
Mēs vēlamies būt unikāli un atšķirīgi.
Vai tas ir iespējams vispārējā globalizācijā?
Mēs meklējam savu identitāti.
Šoreiz stendā tiks iekļauti LMA Dizaina nodaļas studentu Lindas Lakstiņas-Lakstīgalas, Gitas Baumanes, Mārtiņa Vītola, Zanes Homkas, Indras Mercas, Baibas Lindānes, Rolanda Bakmaņa, Aijas Hincenbergas un Baibas Lingas-Bērziņas studiju procesa darbi. Projekts ir nozīmīgs notikums, jo tā realizācijā pirmo reizi tiek iesaistīti arī LMA dizaina nodaļas absolventi - nu jau kā izglītības iestādes sadarbības partneri - Svjatoslavs Aļeņikovs un Artjoms Bugo. Uz Stokholmu dosies arī pasniedzēji Aija Freimane, Gita Straustiņa, Kirils Panteļejevs un Arvīds Endziņš
Dalību izstādē atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Sadarbības notiek arī ar citiem Latvijas uzņēmējiem un dažādu nozaru pārstāvjiem. Dalība šajā izstādē ir Latvijas jauno dizaineru un ražošanas uzņēmu sadarbības apliecinājums kvalitatīva un konkurētspējīga Latvijas dizaina piedāvājuma pieteikšanai.

Teksts
Aija Freimane
LMA Dizaina projektu vadītāja