Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studentu gaismas performance “Tumsas dzēsēji“ Lionas gaismas festivālā no 5-8. decembrim!

Francijas trešajā lielākajā pilsētā Lionā no 5-8. decembrim notiek gaismas festivāls Fête des Lumières (www.lumieres.lyon.fr). Pēc Lionas pilsētas gaismas festivāla direktora viesošanās mūsu pilsētas gaismas svētkos StaroRīga tika saņemts uzaicinājums piedalīties Lionas gaismas festivālā Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studentu Jekaterinas Marinskas un Līgas Šnores darbam Tumsas dzēsēji.

Tumsas dzēsēji ir performance, kurā piedalās trīs gaismas cilvēki, kas tērpti speciālās uniformās un aprīkoti ar gaismu izstarojošu ekipējumu, kliedē tumsu sev visapkārt un cilvēkos, kas nokļūst viņu starojuma laukā. Rīdziniekus šie draudzīgie gaismas radījumi StaroRīga festivāla laikā priecēja Pils laukumā. Darba ideja tapusi Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Domes kopīgās radošajās darbnīcās un studiju procesā. Šis uzvedums ir daļa no plašāka koncepta Gaismoņi, tie ir profesionāli gaismas darbinieki, šoreiz viņu uzdevums ir kliedēt tumsu vienā no skaistākajām Francijas pilsētām, vairākus vakarus pēc kārtas vairojot gaismas prieku lioniešos un pilsētas viesos. Gaismas objekti Lionā ir sastopami ik uz soļa, gaismas notikumos ir iesaistīti visi iespējamie pilsētvides objekti - ielu laternas, arhitektūra, parki, vējš, strūklakas. Visa pilsēta staro! Tumsas dzēsēji no Latvijas uzstājās dažādās Lionas vietās, tai skaitā arī „studentu eksperimentu" teritorijā.
Pagājušajā gadā Lionas gaismas festivālu apmeklēja 4 miljoni cilvēki, šī gada apmeklētāju skaits vēl nav zināms, bet cilvēku interese ir milzīga, cilvēku straumes ir piepildījušas pilsētas ielas.
Tumsas dzēsēju autores LMA Dizaina nodaļas 3.kursas studentes Jekaterina Marinska un Līga Šnore atzīst, ka: „Gūtie iespaidi un zināšanas būs ļoti noderīgas turpmākajā studiju procesā un tālākajā profesionālajā darbībā."

Sagatavoja:
Ingūna Elere, LMA docente, 29565554,
Barbara Ābele, LMA asociētā profesore, 29153500,